fbpx

Światowej sławy amerykański dyrygent w Filharmonii Lubelskiej

29 października 2021
535 Wyświetleń

Theodore Kuchar to amerykański dyrygent ukraińskiego pochodzenia. Jest to jego pierwsza wizyta w naszym mieście. Jest najczęściej nagrywanym dyrygentem swojego pokolenia, wielokrotnie nagradzanym. Jego nazwisko pojawia się na ponad 110 płytach kompaktowych wytwórni Naxos, Brilliant Classics, Ondine i Marco Polo.

Theodore Kuchar pełnił funkcję dyrektora artystycznego i głównego dyrygenta dwóch czołowych europejskich orkiestr: Narodowej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy i Janacek Philharmonic Orchestra, a także głównego dyrygenta Słowackiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej i Słowackiej Sinfonietty. Był też dyrektorem artystycznym Orquesta Sinfonica de Venezuela oraz Queensland Philharmonic Orchestra w Brisbane (Australia). Oprócz działalności dyrygenckiej objął opiekę  artystyczną nad światowym festiwalem muzyki kameralnej The Australian Festival of Chamber Music.

W listopadowym koncercie Theodore Kuchar poprowadzi Lubelskich Filharmoników, z którymi zaprezentuje jedno z najważniejszych dzieł muzyki czeskiej, cykl „Moja ojczyzna” Bedřicha Smetany.

foto Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie

Zostaw komentarz