fbpx

Szanuj, kochaj, chroń

5 maja 2018
699 Wyświetleń

Flaga biało – czerwona wraz z Orłem Białym i Mazurkiem Dąbrowskiego, są najważniejszym symbolem niepodległego Państwa Polskiego. 187 lat temu podczas gdy toczyło się Powstanie Listopadowe, Sejm Królestwa Polskiego ogłosił za symbol państwa barwy – biel i czerwień.

Symbole te stały się dla patriotów świętością i pozwalały przetrwać trudny dla Polaków okres w dziejach historii. Dlatego też z okazji Dnia Flagi Ministerstwo Obrony Narodowej opracowało broszurę na temat Biało-Czerwonej, Orła Białego i Hymnu RP. To zbiór podstawowych zasad postępowania z naszymi symbolami narodowymi. Publikacja ma prostą formę i zrozumiały język. Wskazuje najczęściej popełniane błędy, które wynikają z niewiedzy, a nie ze złej woli.

 

W publikacji „SZANUJ, KOCHAJ, CHROŃ” przedstawiono kolejność prezentowania flag. Warto pamiętać, że na terytorium Rzeczypospolitej Biało-Czerwona zajmuje zawsze honorowe pierwsze miejsce. Można się również dowiedzieć jaka jest różnica między godłem a herbem i gdzie nie wolno umieszczać Orła Białego. Broszura wskazuje najczęściej popełniane błędy przy śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. Pełny tekst Hymnu RP wydrukowano na praktycznej zakładce do książki. Informacje pomocne – przed nami Święto Wojska Polskiego i wyjątkowo uroczyście obchodzony w tym roku dzień odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Pliki do czytania i drukowania są dostępne na:

 www.mon.gov.pl

<http://www.mon.gov.pl/>

 

RP, PAP

 

Zostaw komentarz