fbpx

Tak Brzmi Miasto: Inkubator 2021. Znajdź się w nowej branży muzycznej

4 marca 2021
584 Wyświetleń

Tak Brzmi Miasto: Inkubator, pierwszy i największy program profesjonalizacji artystów muzycznych i menedżerów w Polsce, startuje za miesiąc. Pół roku spotkań, warsztatów i konsultacji indywidualnych kształtujących młodą społeczność muzyczną. Kraków, Wrocław, Gdańsk i Gdynia oraz Lublin połączyły siły, stając się miastami rozwoju swoich muzyków. TBM Inkubator to w 2021 r. wirtualna przygoda, do której można dołączyć do 17 marca.

Trzecia odsłona programu Tak Brzmi Miasto: Inkubator stawia na muzyka. Szykuje się ciężka praca dla osób, które chcą być z zawodu artystami. Inkubator jest szansą, żeby otrzymać na tej ścieżce wsparcie i narzędzia. Nowością w Inkubatorze w 2021 r. jest udział skrzydłowych: specjalistów od coachingu artystów i wsparcia przemysłu kultury. Magda Chołyst, Agata Etmanowicz, Michał Faron i Adam Lewartowski pomogą samozarządzającym muzykom określić swoje cele i wybrać odpowiednią ścieżkę pracy. W programie: warsztaty eksperckie, wykłady, spotkania społecznościowe oraz konsultacje indywidualne. A także: program wsparcia mobilności, Letni Obóz branżowy, showcase’y i Konferencja Tak Brzmi Miasto.

Nadchodząca odsłona Inkubatora to także eksperckie warsztaty, które pozwolą poszerzyć konkretną wiedzę o samozarządzaniu – o tym, jak być świadomym menedżerem siebie lub swojego zespołu. W programie m.in. komunikacja, budowanie publiczności, muzyczny multitasking i digital.

Społeczność Tak Brzmi Miasto planuje być nową siłą w branży muzycznej. W obliczu tempa, w jakim zmienia się ten przemysł, natłoku narzędzi, digitalizacji i, oczywiście, pandemii, stara szkoła kariery muzycznej przestaje działać. Organizatorzy stwarzają nowe możliwości, ale – co najważniejsze – praca polega na współdziałaniu. Spotkania społecznościowe pozwolą na swobodną wymianę myśli i doświadczeń, ale też konkretną analizę kondycji branży muzycznej w bliskim otoczeniu czy w Polsce w ogóle. Celem strategicznym jest wspólne wypracowanie nowych metod wzajemnego wsparcia w branży, tworzenia partnerstw i narzędzi dla miast: Krakowa, Wrocławia, Gdańska i Gdyni oraz Lublina.

Kuratorzy będą ekspercko-branżowym wsparciem uczestników. Podczas swoich wykładów, a później spotkań indywidualnych pokierują ścieżką muzyków, wzbogacając ich o wiedzę z zakresu produkcji, bookingu, eksportu, networkingu, organizacji zespołu i wielu innych. Leszek Biolik, Daga Gregorowicz, Paweł Hordejuk i Bartek Stawiarz, uzupełniający się dream team branży muzycznej, są opiekunami miast.

Organizatorami programu są: CK Dworek Białoprądnicki oraz Fundacja Krakowska Scena Muzyczna – reprezentacja Krakowa.

Miasta Partnerskie to: Wrocław (Strefa Kultury Wrocław), Gdynia (Muzeum Miasta Gdyni) oraz Gdańsk (Instytut Kultury Miejskiej) i Lublin (Festiwal Wschody).

  • Do 17 marca: możesz zgłosić chęć udziału przez https://takbrzmimiasto.pl/inkubator/
  • 25 marca: oficjalne wyniki rekrutacji.
  • 31 marca: startuje program Inkubatora (potrwa do września)

Tak Brzmi Miasto to wsparcie świadomych samozarządzających muzyków. Głównymi projektami TBM są Inkubator i Konferencja. TBM to także część europejskiej sieci HEMI Music Hub zrzeszającej organizacje i inicjatywy muzyczne. To garstka ludzi i cała sieć współpracy w Polsce oraz poza jej granicami.

Źródło: sietworzy.art

Zostaw komentarz