fbpx

Teatr Śląski zawita do Biłgoraja

5 października 2020
521 Wyświetleń

Cztery osoby. Dwie opowieści o samotności i próba odpowiedzi na pytanie: czym właściwie jest „niepełnosprawność”? Do tego tekst Nagrodzony Pulitzerem. Mowa o spektaklu „Koszt życia” w reż. Małgorzaty Bogajewskiej i wykonaniu artystów Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego, który będzie można zobaczyć w Biłgorajskim Centrum Kultury 26 października o godz. 17.00. Bilet 20 zł. UWAGA: tylko dla młodzieży i dorosłych!!! Spektakl odbędzie się w ramach Programu Teatr Polska.

Życie Eddiego i Ani od pewnego czasu zmieniło się nie do poznania. Może i wcześniej losy ich małżeństwa nie układały się jak w serialu, ale przynajmniej oboje byli samodzielni. Dziś tylko jedno z nich ma ten przywilej…

John to młody i ambitny mężczyzna, który odnosi kolejne sukcesy. W codziennym życiu nie potrafi jednak poradzić sobie z najprostszymi czynnościami. Dlatego w jego mieszkaniu pojawia się Jess, która potrzebuje nieco dorobić…

Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok „Cost of Living” ​to opowieść o przeszywającej samotności, dotkliwszej tym bardziej, że doświadczanej w obecności drugiej osoby. Jego pierwsze polskie wystawienie przygotowała Małgorzata Bogajewska, która za pomocą swojej adaptacji pyta, co tak naprawdę znaczy „niepełnosprawność”.

Czy jest to tylko kolejna z krzywdzących etykiet? A może każde z nas doświadcza jej na sobie, w innym aspekcie codziennego życia, często nie zdając sobie z tego sprawy?
Czy bohaterki i bohaterowie tej opowieści mierzą się raczej z czyjąś, czy może jednak ze swoją niepełnosprawnością? „Koszt życia” to niezwykle intymna i poruszająca opowieść o sile, ale i bezradności, o miłości, ale i samotności – przede wszystkim jednak o nadziei.

Źródło: Biłgorajskie Centrum Kultury

Zostaw komentarz