fbpx

Tylko jedna alternatywa – CACTUS

25 lipca 2015
Komentarze wyłączone
1 017 Wyświetleń

IMG_4528Najmłodsze dziecko ze stajni CITROENA, które zostało nam przekazane przez lubelskiego dilerafirmę Fix Forum okazało się bardzo udane.  Mówimy  tu oczywiście o modelu C4 CACTUS.  Naszą uwagę zwróciły śmiałe rozwiązania projektantów, którzy od lat kreują nowe trendy w branży motoryzacyjnej, jak chociażby hydropneumatyczne zawieszenie czy skrętne lampy.

Biorąc pod lupę potrzeby współczesnego konsumenta CACTUS okazał się niemal strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Nie tylko zaspokaja potrzeby i oczekiwania, ale jednocześnie udowadnia, że kierowanie się przez twórców logiką i dostosowanie się do zmieniającej się rzeczywistości jest w stanie przynieść nabywcom oszczędności, komfort użytkowania, ale również i ogromną radość z jazdy. To wszystko spowodowało, że CACTUS znalazł wierną rzeszę fanów i na stałe wpisał się we współczesne portfolia czterokołowców w swojej kategorii.

Kontynuując przygodę z CACTUSEM, zwracamy uwagę na przyjemną dynamikę pojazdu, która mimo zastosowania małolitrażowych silników (1,2 benzyna i 1,6 diesel) jest efektem  przemyślanego rozwiązania pomniejszonej wagi w stosunku do analogicnzych gabarytów innych marek. Będąc przy rozmiarach na uwagę zasługuje duża przestrzeń dla pasażerów, pozwalająca wygodnie podróżować, oraz spora pojemność bagażnika (358 l). Warto wspomnieć też o wyjątkowo eleganckim wnętrzu auta. Mimo, że osobiście jestem zwolennikiem bardziej drapieżnego wykończenia, to jednak doskonale dobrany styl i kolorystyka poszczególnych elementów w magiczny sposób działa na moją percepcję i z powodzeniem serwuje komfortową wycieczkę . Nieśmiało przyjmowane przez kierowców panele airbump, czyli innowacyjny TPU ( terrmoplastyczny poliuretan wypełniony kapsułkami powietrza), stanowią jednocześnie funkcję estetyczną i ochronną ratując nasze kieszenie przed kosztowną wizytą u lakiernika.Całości dopełnia szeroka gama dodatków, która w sposób indywidualny daje nam możliwość spersonalizowania naszego Cactusa.

Reasumując CITROEN C4 CACTUS jest samochodem na pewno nie dla wszystkich, ale czas pokazuje, że może znaleźć nabywcę nawet w konserwatywnych środowiskach motoryzacyjnych i złamać niejednego przeciwnika tego typu innowacji. Pozostaje i Państwu zaproponować jazdę próbną i samemu się przekonać, jakie wrażenia będą Wam towarzyszyć.

Zapraszamy do Fix Forum Lider Sp. Z o.o., Konopnica 164e, tel. 81 723 94 47

Tekst: Bartosz Pachucy

Foto:  Krzysztof Stanek

Komenatrze zostały zablokowane