fbpx

Tytani Lublin dołączają do ogólnopolskiej akcji #MaskaDlaMedyka

16 kwietnia 2020
992 Wyświetleń

Pracownikom medycznym w Polsce brakuje dostępu do tradycyjnego wyposażenia medycznego. Ogólnopolska akcja charytatywna #MaskaDlaMedyka wspiera Bohaterów w codziennej walce o ludzkie życie, zbierając maski do nurkowania, które w łatwy sposób można zaadoptować jako skuteczne maski ochronne. Lubelski klub futbolu amerykańskiego „Tytani Lublin” dołącza do akcji, aby pomóc w zbiórce masek na terenie województwa lubelskiego.

Jako Tytani Lublin zawsze staramy się wspierać akcje dobroczynne i tym razem nie mogliśmy zawieść – komentuje zaangażowanie klubu w #MaskęDlaMedyka Damian, jeden z przedstawicieli klubu. Inicjatywa ma na celu wsparcie tych, którzy codziennie narażają się dla nas i naszych bliskich. Zależy nam, aby każdy pracownik systemu ochrony zdrowia, narażony na ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, był wyposażony w maskę zapewniającą bezpieczeństwo.

Przeznaczone do nurkowania maski Easybreath SUBEA firmy Decathlon mogą zostać w prosty sposób przerobione na wysoce skuteczną maskę ochronną dla personelu medycznego lub wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów (CPAP). Podobne rozwiązania są z powodzeniem wdrażane między innymi we Włoszech, Czechach, Francji i USA. – Wystarczy wydrukować w technologii 3D adapter, do którego
pracownicy medyczni dołączą filtry medyczne
– wyjaśnia Ilirjan Osmanaj, koordynator współpracy z partnerami akcji. – Dzięki specjalnej aplikacji print4medic koordynujemy zgłoszenia i pracę wszystkich
chętnych do zaangażowania się drukarzy 3D.


W ciągu minionych trzech tygodni do placówek ochrony zdrowia przekazano kilka tysięcy masek. Część tej puli została dostarczona dzięki uprzejmości firmy Decathlon, ale największe znaczenie mają maski przekazywane przez indywidualnych darczyńców bezpośrednio do szpitali i stacji pogotowia. Organizatorzy akcji #MaskaDlaMedyka szacują, że w rękach Polaków znajduje się ponad 300 tysięcy masek Easybreath SUBEA i im podobnych. Ich właściciele mogą dziś uratować wiele ludzkich żyć, przekazując je szybko i sprawnie bezpośrednio do placówek medycznych.

Liczy się czas. Skoro Polacy posiadają ponad 300 tysięcy masek, które nadają się do wykorzystania przez potrzebujących lekarzy, pacjentów, pielęgniarki i ratowników medycznych, to zaangażujmy się i pomóżmy.
Wierzymy, że mieszkańcy Lublina i okolic z chęcią dołączą do akcji i zbierając maski razem z nami
– zachęcają do wzięcia udziału w akcji zawodnicy Tytanów.

Zainteresowanych wsparciem akcji zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami klubu Tytani Lublin przez profil na facebooku lub przez oficjalną stronę akcji.

Zostaw komentarz