fbpx

UMCS online

27 marca 2020
1 489 Wyświetleń

Z myślą o kandydatach na studia, studentach, absolwentach oraz wszystkich zainteresowanych – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wystartował z akcją #UMCSonline.

W ramach projektu powstał szereg działań, dzięki którym każdy zainteresowany będzie mógł wzbogacić swoją wiedzę oraz bliżej poznać Uniwersytet – bez wychodzenia z domu!

Wśród nich znajdują się:

1. Wirtualne Drzwi Otwarte

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie młodzieży do podjęcia studiów na UMCS oraz pokazanie Uczelni jako miejsca otwartego i kompletnego, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością. Chodzi o to, aby potencjalni kandydaci na studia mogli dotrzeć do potrzebnych im informacji – jak najkrótszą, wirtualną drogą.

Uczestnictwo w Wirtualnych Drzwiach Otwartych jest bardzo proste: wystarczy spotkać się z organizatorami online 6 kwietnia o godz. 16.00. Wydarzenie będzie transmitowane na uniwersyteckim profilu na Facebooku oraz Instagramie. Podczas WDO omówione zostaną zagadnienia związane z rekrutacją, nauką, rozwojem osobistym oraz życiem studenckim na uczelni.

Uwaga! Relacja będzie transmitowana na żywo. Program wydarzenia:
1. Poznaj naszą uczelnię!
2. Oferta kształcenia UMCS
3. Najciekawsze i najbardziej przyszłościowe kierunki studiów
4. Rekrutacja krok po kroku
5. Studia to nie tylko nauka, czyli o różnych formach aktywności studenckiej na UMCS
6. Życie studenta w Lublinie


2. Cykl webinariów

Nadchodzi czas intensywnej nauki, egzaminów maturalnych oraz kwalifikacji na studia. Z pewnością kandydaci na studia zastanawiają się, jaką uczelnię oraz kierunek wybrać, a także co trzeba zrobić, aby dostać się na studia. Dlatego podjęto się przygotowania cyklu webinariów, podczas których udzielone zostaną odpowiedzi na nurtujące pytania związane z procesem rekrutacji i studiami na UMCS. Każde spotkanie będzie podzielone na dwie części. W czasie pierwszej poruszony zostanie określony wcześniej zakres tematyczny związany z procesem podjęcia studiów, natomiast zakończenie webinarium poświęcone będzie Q&A z widzami.

25 marca o godz. 16.00 wystartował z webinar pt. “Którędy do przyszłości? Poznaj kierunki studiów na UMCS” zapisanym w relacjach video na facebooku UMCS. Podczas tego wirtualnego spotkania opowiedziano o kierunkach studiów, które można podjąć na UMCS.
Spotkania online na profilu UMCS na facebooku w ramach przygotowanego cyklu webinariów będą odbywały się regularnie co dwa tygodnie, aż do czerwca. Kolejne już w najbliższą środę, czyli 1 kwietnia br.o godz. 16.00.

3. Baza wiedzy

W zakładce “kandydat” na stronie www.umcs.pl powstała specjalna baza artykułów dot. studiów, rozwoju osobistego i radzenia sobie z wieloma problemami. Z dostępnych już zagadnień można dowiedzieć się: jak radzić sobie ze stresem, poznać triki dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego czy poznać sposoby poprawienia koncentracji podczas pracy i nauki – https://www.umcs.pl/pl/baza-wiedzy,19255,1.lhtm

4. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i UMCS stawia na pozytywne budowanie wizerunku Uczelni również w mediach społecznościowych: Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz Youtube.

Już 1 kwietnia br. startuje internetowa rejestracja kandydatów na studia w UMCS, a pracownicy Uniwersytetu będą mogli odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z procesem rekrutacji za pomocą Skype’a. Konsultacje odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-13.00 w językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim.

Zostaw komentarz