fbpx

Ursus podpisał umowę z MPK Lublin

27 lutego 2018
1 381 Wyświetleń

Umowa na dostawę w formie dzierżawy dziesięciu 12-metrowych autobusów o napędzie konwencjonalnym została zawarta między spółką Ursus a MPK w Lublinie. Bezprzegubowe pojazdy dostarczy do Lublina wyłonione w ramach przetargu konsorcjum spółek Ursus Bus oraz mLeasing.

Umowa została podpisana przez Prezesa Zarządu Tomasza Fularę i Wiceprezesa Zarządu Bogdana Kołciuka z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin sp. z o.o. oraz Martę Kołodziejczyk z mLeasing Sp. z o.o., a także Prezesa Zarządu Marka Pol i Członka Zarządu Pawła Dadej z Ursus Bus S. A., reprezentujących konsorcjum.

Pierwsze pięć autobusów ma zostać dostarczonych w ciągu 130 dni od momentu podpisania umowy, a kolejne w ciągu 150 dni od tej daty. Wartość oferty brutto wynosi 13 042 526,40 zł. Dzięki temu porozumieniu znacząco zwiększy się obecność Ursusa w Lublinie – Zależało nam na tym, aby kolejne autobusy naszej marki pojawiły się na lubelskich ulicach. To miasto jest kluczowe dla budowania wizerunku Ursusa. Współpraca z MPK sprawia, że mieszkańcy Lublina mogą utożsamiać się z naszą firmą i traktować ją jako wizytówkę regionu. To już kolejna i na pewno nie ostatnia, po 38 trolejbusach i elektrycznym autobusie EKOVOLT, dostawa naszych pojazdów do tego miasta. W najbliższym czasie dostarczymy 15 przegubowych trolejbusów i 8 jednoczłonowych autobusów wyposażonych w silnik diesla w ramach kontraktu z ZTM Lublin. Realizacja obu przetargów sprawi, że Ursus postrzegany będzie nie tylko jako solidny pracodawca, ale także jako nieodłączny element miejskiego krajobrazu. – powiedział Marek Pol, Prezes Zarządu Ursus Bus S.A.

Autobusy będą niskopodłogowe, klimatyzowane, spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Ursusy CS12LF zostaną wyposażone w monitoring z elektronicznymi wyświetlaczami, głosową zapowiedź przystanków oraz blokadę alkoholową dla kierowców. W pojazdach dostępne będą biletomaty z możliwością płatności kartą, jak również udogodnienia w postaci portów USB do ładowania smartfonów oraz bramki do zliczania pasażerów. – Mamy nadzieję, że taka inwestycja znacząco podniesie komfort podroży mieszkańców naszego miasta. Kładziemy duży nacisk na rozwiązania przyjazne pasażerom, takie jak możliwość ładownia telefonów podczas jazdy. Cieszymy się, że w rozwoju naszego miasta biorą udział lokalni przedsiębiorcy, co wpływa na spadek bezrobocia i wzrost wpływów do naszego budżetu. – oznajmia Tomasz Fulara, Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin sp. z o.o.

W 2017 roku spółka Ursus Bus zebrała zamówienia na 100 pojazdów (85 autobusów i 15 trolejbusów) dla sześciu różnych miast: Szczecinka, Katowic, Zielonej Góry, Lublina, Środy Śląskiej i Łomianek. W najbliższym czasie spółka zamierza stanąć do zagranicznych przetargów na dostawę autobusów.

Zostaw komentarz