fbpx

V Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej

19 lipca 2018
860 Wyświetleń

Piękna lipcowa pogoda, doborowa publiczność,  prezentacja produktów tradycyjnych z terenu powiatu kraśnickiego to tylko część  tego, co działo się na rynku w Kraśniku podczas corocznego Festiwalu Kulinariów i Sztuki Ludowej.

Każdy uczestnik oprócz degustacji przygotowanych potraw mógł „zasmakować” doznań artystycznych dzięki występom zespołu tanecznego FolWark z Gościeradowa, zespołu Suchynianki oraz zespołu „Ich Dwóch” z Gościeradowa. Odbył się również konkurs na najciekawsze stoisko. Komisja w składzie Katarzyna Frankiewicz oraz Jerzy Wójcik za najciekawiej zaaranżowane stoisko uznało przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Bliskowicach.

Z kolei w konkursie KRÓLOWA POTRAW 2018 z pośród zgłoszonych 14 propozycji jury w składzie Jakub Kuroń, Wioletta Wilkos oraz Małgorzata Solis przyznało pierwszą nagrodę Mieczysławowi Janikowi za ” Miód kremowany z musem malinowym”. Wyróżnienie trafiło do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Fajsławice za ” Chłodnik fajsławicki”. W części kulinarnej odbyła się Potyczka Kulinarna, w której ostrą walkę stoczyły cztery drużyny. Na koniec odbyły się warsztaty połączone z pokazami i degustacją przygotowanych potraw przez gwiazdy kulinariów Jakuba Kuronia  i Beatę Śniechowską.


Organizatorem wydarzenia była  Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej,
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie oraz Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 MINISTER ROLNICTWA I ROZWOJU WSI.

Honorowym patronatem wydarzenie objęli Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski oraz Starosta Kraśnicki Andrzej Maj.

LAJF magazyn lubelski miał przyjemność objąć wydarzenie patronatem medialnym.

 

Foto: Agata Iwanowicz-Łazarz

Zostaw komentarz