fbpx

Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej

19 lipca 2018
1 591 Wyświetleń

Ciężka praca i mordercze treningi w połączeniu z siłą i gibkością uczestników pozwoliły wykreować niezwykle widowiskowe wydarzenie, jakim były mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej. Zawody odbyły się w dniach 29–30 czerwca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Wyłoniono na nich reprezentację Polski, która weźmie udział na European Championship of Air Power Athletics 2018 oraz World Championship Air Power Athletics 2018. 

Tymczasem w Lublinie zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach i w ośmiu kategoriach: pole sport, czyli akrobacjach na wertykalnej rurce, aerial silks – na chuście wertykalnej, aerial hoop – na kole powietrznym oraz aerial cube – z rekwizytem trapezowym. Zawody odbywały się na scenie Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. O tytuł mistrza Polski walczyło ponad 160 zawodników. Ci najlepsi spotkają się podczas Mistrzostw Europy w Akrobatyce Powietrznej, które odbędą się 1516 września na Słowacji. Natomiast Mistrzostwa Świata zostały zaplanowane w połowie grudnia we Włoszech. (pat)

foto Anna Syrota

Zostaw komentarz