fbpx

Villa ZAKĄTEK – nowoczesny cohousing z myślą o seniorach niedługo w Lublinie

23 listopada 2021
1 151 Wyświetleń

Wmurowano już symboliczny kamień węgielny pod budowę Villi Zakątek. Nowoczesny obiekt hotelowo-usługowy powstaje na osiedlu Piastowskim w Lublinie. Głównym celem jest stworzenie unikalnego miejsca dla seniorów z przestrzenią na aktywizację społeczną i zawodową. Inwestorem jest spółka MSCG Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Wyjątkowe miejsce

Ideą projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego dla osób starszych, które pomoże walczyć z wykluczeniem społecznym, samotnością oraz będzie wspierać i aktywizować seniorów.

W ramach inwestycji powstają w pełni funkcjonalne i komfortowe apartamenty senioralne wraz ze wspólną przestrzenią, przyjazną seniorom i mieszkańcom osiedla.

Rezydenci będą mieli do dyspozycji m.in. salę fitness, gabinet rehabilitacji, salę warsztatowo – integracyjną oraz kawiarnię, które zapewnią przestrzeń do aktywnego życia i nawiązywania kontaktów społecznych.
W obiekcie dostępne będą liczne zajęcia animacyjne i warsztatowe przeznaczone dla seniorów.

Dodatkowo projekt zakłada aktywizację zawodową seniorów. Chętne osoby będą mogły prowadzić wspólnie kawiarnię, w której seniorzy w sposób aktywny będą tworzyć miejsce lokalnych spotkań.

Budynek będzie pozbawiony barier architektonicznych i będzie w pełni przystosowany do potrzeb seniorów. Zostaną w nim zastosowane innowacyjne technologie informatyczne, które będą dbały o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, a także ułatwiały kontakt z rodziną i znajomymi.

Projekt w swoim założeniu będzie zapewniał miejsce przyjazne seniorom, dbające o ich bezpieczeństwo, wygodę i przeciwdziałające samotności i wykluczeniu.

Idealne uzupełnienie

Za koncepcję budynku odpowiada znany i szanowany lubelski architekt – mgr inż. Antoni Herman – projektant osiedla Piastowskiego. Powstająca nieruchomość będzie miała 3 kondygnacje nadziemne oraz parking podziemny, dzięki czemu wpisze się w otaczającą architekturę i nie będzie dominowała rozmiarem. Projektowany obiekt ze swoim programem użytkowym uzupełni funkcjonalnie i przestrzennie istniejący układ osiedla Piastowskie i będzie kontynuował pierwotne zamysły autorskie architekta osiedla.

Jeden z najlepszych projektów

Projekt realizacji obiektu Villa Zakątek został wybrany do dofinansowania w programie „Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje” w ramach Funduszy Norweskich. W konkursie złożono 738 wniosków, z czego 101 wniosków na schemat „Technologie poprawiające jakość życia”. Niniejszy projekt zajął 2 miejsce na liście rankingowej. W ramach projektu inwestor będzie współpracował z partnerem norweskim – w zakresie rozwoju i wdrożenia innowacyjnej technologii zapewniającej prostą, zdalną komunikację osobom starszym z młodszym pokoleniem. Projekt jest współfinansowany przez rząd Królestwa Norwegii.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://villazakatek.pl

Zostaw komentarz