fbpx

Zero Waste w domu – warsztaty ekologiczne Veolia Dzieciom

24 listopada 2021
724 Wyświetleń

Jak kupować i nie marnować? Czym jest Zero Waste? Tego wszystkiego i nie tylko, najmłodsi mogli się dowiedzieć podczas sobotnich warsztatów, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Fundacja Veolia Polska we współpracy z Grupą Veolia term zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców miasta warsztaty ekologiczne „Zero Waste w domu”.

Fundacja Veolia Polska we współpracy z Veolia term, z okazji przypadającej w minioną sobotę 62 rocznicy Deklaracji Praw Dziecka przygotowała w 5 miastach warsztaty ekologiczne Veolia Dzieciom. Wspólnie z lokalnymi organizacjami z Warszawy, Łodzi, Poznania, Świdnika i Chrzanowa zorganizowano spotkania promujące ideę zero waste w codziennym życiu.

– Ochrona i odnawianie zasobów świata to jedno z najważniejszych zadań jakie stawia sobie Grupa Veolia. Szacunek do zasobów naszej planety należy kształtować od najmłodszych lat, dlatego z przyjemnością organizujemy warsztaty, które zachęcają do odpowiedzialności i pomagają budować wrażliwość ekologiczną dzieci

wyjaśnia Janusz Lewicki, Prezes Zarządu Spółki Veolii Wschód.

20 listopada w świdnickim ośrodku kultury miały miejsce warsztatyflorystyczne, dietetyczne, artystyczne i rękodzielnicze dla dzieci w wieku 5-12 lat. W trakcie spotkania młodzi mieszkańcy Świdnika dowiedzieli się jak kupować i nie marnować, co oznacza zero waste, ale także mogły spróbować swoich sił w ekologicznych działaniach artystycznych.

W trakcie warsztatów wykorzystywano materiały pochodzące z recyklingu, z których stworzono niezwykłe i bardzo funkcjonalne przedmioty – m.in. świecące żuczki z masy makulaturowej, ramki z tektury przemysłowej oraz mozaiki z guzików z odzysku. Nie zabrakło też warsztatów z tworzenia bombek, nauki odpowiedniego segregowania odpadów przez roboty Photony. Dzieci mogły też się dowiedzieć m.in. jakie rośliny oczyszczają powietrze, a także jak zdrowo kupować i jeść. Powstało też kilka domków dla owadów, które wiosną przywitają nowych mieszkańców działek i ogrodów.

/artykuł zewnętrzny/

Zostaw komentarz