fbpx

VIVO! Lublin rozdaje drzewka za odpady

18 października 2021
672 Wyświetleń

VIVO! Lublin udowadnia, że dbanie o naturę nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, a wręcz przeciwnie, procentuje wieloma korzyściami. Już w najbliższą sobotę, 23 października, w ramach proekologicznej akcji „Rośniemy z VIVO!”, za zużyte baterie bądź plastikowe nakrętki centrum handlowe i Nadleśnictwo Gościeradów rozdadzą klientom 3 000 drzewek. Zielone sadzonki będzie można odebrać w holu głównym, w godzinach otwarcia obiektu.

Lasy produkują niezbędny nam do życia tlen, oczyszczają powietrze, korzystanie wpływają także na nasze ogólne samopoczucie. Są również schronieniem dla wielu gatunków roślin i zwierząt. O nieocenionych walorach sadzenia drzew wie VIVO! Lublin, które już w najbliższą sobotę rozda swoim klientom aż 3 000 drzewek. Co należy zrobić, aby w ramach akcji „Rośniemy z VIVO! odebrać zielone sadzonki? Wystarczy przynieść ze sobą zużyte baterie lub plastikowe nakrętki i wrzucić je do specjalnie wyznaczonych na tę okazję pojemników. W zamian odebrać będzie można lipy, klony, jawory, sosny czy dęby. Każdy chętny będzie mógł zasadzić drzewko w wybranym przez siebie miejscu i tym samym pozytywnie wpłynąć na kształt środowiska naturalnego.

Aby zgarnąć zestaw złożony z pięciu drzewek, należy przekazać 10 baterii bądź 50 plastikowych nakrętek. Przypominamy, że tylko pierwszych 600 klientów wróci do domu z zielonymi sadzonkami. Co ważne, jedna osoba może odebrać maksymalnie 3 zestawy.

Ponadto na terenie centrum handlowego pojawi się stanowisko edukacyjno-promocyjne, które poprowadzi Nadleśnictwo Gościeradów. Będzie można dowiedzieć się tu wielu informacji o działalności wspomnianej organizacji, a także interesujących ciekawostek o lasach. Stoisko czynne będzie 23 października w godz. 11.00-17.00.

– Nasze centrum handlowe dba o środowisko i otaczającą przestrzeń tak, aby pozytywnie wpływać na miejsce, w którym na co dzień żyjemy. Zdając sobie sprawę z tego, że świadome działania jednostek mogą przyczynić się do zapoczątkowania wartościowych zmian na skalę globalną, w swoje projekty angażujemy także klientów. Liczymy, że akcja proekologiczna „Rośniemy z VIVO!” spotka się z dużym zainteresowaniem lublinian

– mówi Katarzyna Wojciechowska-Wójcik, dyrektor VIVO! Lublin.

Wszystkie dotychczasowe działania proekologiczne marka VIVO! podsumowała w blisko 4-minutowym filmiku, który dostępny jest na oficjalnym profilu Centrum na Facebooku: https://www.facebook.com/vivolublin/videos/278907710752412

/artykuł sponsorowany/

Zostaw komentarz