fbpx

W IKEA zbiórka maskotek dla potrzebujących dzieci

17 listopada 2021
613 Wyświetleń

IKEA Lublin rozpoczęła coroczną zbiórkę maskotek dla potrzebujących dzieci. Akcja jest elementem globalnej kampanii „Baw się jakby nikt nie patrzył”, zachęcającej do tego, żeby w codziennym życiu znaleźć więcej czasu na zabawę. Zbiórka potrwa do 31 grudnia 2021 r.

– Od otwarcia naszego sklepu, czyli od 2017 roku, staramy się raz co roku organizować zbiórki zabawek, które trafią do dzieci. W zeszłym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie udało nam się zorganizować takiej zbiórki. Zależało nam jednak, aby podopieczni Hospicjum Małego Księcia dostali od nas prezenty, dlatego przekazaliśmy im zabawki w formie darowizny. W tym roku każdy z nas może wesprzeć akcję i obdarować dzieci prezentem

– mówi Urszula Kowalczuk, koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Lublin.

Podczas trwania zbiórki organizatorzy planują zebrać 1000 zabawek, które powędrują do dzieci z dwóch organizacji. Pierwsza to Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, które wspiera najmłodszych i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Zabawki trafią też Stowarzyszenie Dla Ziemi, które prowadzi działania pomocowe, integracyjne i edukacyjne dla uchodźców i uchodźczyń, głównie kobiet i dzieci mieszkających w ośrodkach dla cudzoziemców na terenie woj. lubelskiego, w Łukowie i Bezwoli.

Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogą ofiarować zakupione w nim pluszowe maskotki na rzecz dzieci. Na zbiórkę przygotowany został specjalnie oznakowany pojemnik w kształcie domku, który znajduje się przy IKEA Bistro (niedaleko kas). Po zakończeniu akcji, pracownicy sklepu IKEA odwiedzą najmłodszych w lubelskim hospicjum i ośrodkach dla cudzoziemców i przekażą im zebrane zabawki.

Zostaw komentarz