fbpx
WAŻNE
LROT – najlepszy! (25 listopada, 2022 11:57 am)
Małgorzata Wzorek | “W ciszy” (20 listopada, 2022 8:59 am)
Tradycja inspirująca do twórczości (18 listopada, 2022 11:38 am)
“Dziennikarze mają głos” (16 listopada, 2022 9:31 am)

W Labiryncie sztuki

22 czerwca 2021
494 Wyświetleń

W Galerii Labirynt w Lublinie 24 czerwca 2021, w godz. 17:00–19:00, odbędzie się dyskusja publiczna z okazji spotkania zarządu AICA sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki odbywającego się gościnnie w lubelskiej galerii, przy ul. Popiełuszki 5. W dyskusji uczestniczyć będą: Magdalena Ujma – prezeska sekcji polskiej AICA, Małgorzata Kaźmierczak – wiceprezeska, Arkadiusz Półtorak – sekretarz, Łukasz Guzek – członek zarządu. Spotkanie poprowadzi Sylwia Hejno.

Uczestnicy spotkania będą starali się odpowiedzieć na pytanie czym obecnie jest sztuka. Nie jest to łatwe zadanie, z uwagi na to, że sztukę współczesną tworzy złożona sieć różnorodnych zjawisk, postaw, teorii, a także mechanizmów instytucjonalnych i medialnych. Ma miejsce swego rodzaju “ścisła specjalizacja” – działanie w pewnym wybranym aspekcie funkcjonowania wielkiego organizmu jakim jest sztuka. Odbiorcy z kolei mogą czuć się zagubieni, a nawet zniechęceni tak wielką ofertą. Może po prostu trudniej jest odnaleźć uniwersalne wartości, które nadal leżą przecież u podstaw artystycznej wypowiedzi. Cywilizacja pędzi w zawrotnym tempie, lecz natura człowieka nie zmieniła się tak bardzo.

Dyskusja odbędzie się z udziałem publiczności i będzie transmitowana na Facebooku Galerii Labirynt. Spotkanie odbędzie się na parterze. W sali jest zainstalowana stała pętla indukcyjna. Wydarzenie tłumaczone na PJM. Spotkanie będzie transmitowane w mediach społecznościowych z tłumaczeniem na PJM. Tłumaczyć będą: Ewelina Lachowska i Łukasz Grzesiuk. Wstęp wolny.

(ann)

foto Galeria Labirynt w Lublinie

Zostaw komentarz