fbpx

W Lublinie powstanie Centrum Pomocy Dzieciom

9 kwietnia 2021
689 Wyświetleń

Lublin będzie kolejnym, już 6. miastem w Polsce, w którym powstanie Centrum Pomocy Dzieciom. List intencyjny w tej w sprawie podpisały Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, dr Monika Sajkowska, Prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Aleksandra Kulik, Prezeska Fundacji Sempre a Frente.

–  Podpisanie listu intencyjnego to ważny krok do stworzenia w Lublinie Centrum Pomocy Dzieciom – placówki, w której pod jednym dachem dzieci, które doświadczyły przemocy i krzywdzenia dostaną kompleksową, specjalistyczną pomoc. Zarówno dzieci jak ich rodzice będą mogli liczyć na interdyscyplinarne wsparcie, ochronę ich praw i opiekę psychologiczną. To także realizacja jednego z pierwszych założeń zawartych w planie działań programu Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin, ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Model działania Centrum Pomocy Dzieciom jest oparty na modelu Barnahus i kompleksowo wspiera nie tylko dzieci i młodzież pokrzywdzone przestępstwem, w tym przemocą, ale także ich niekrzywdzących rodziców czy opiekunów. Centrum pod jednym dachem zapewnia wsparcie ze strony psychologów, prawników, lekarzy, pracowników socjalnych i wielu innych specjalistów. W każdej takiej placówce znajduje się także pokój przyjaznych przesłuchań, stworzony zgodnie z obowiązującymi standardami.

Więcej: https://lublin.eu/lublin/aktualnosci/w-lublinie-powstanie-centrum-pomocy-dzieciom,9320,66,1.html

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz