fbpx

W lutym rządzi Kupidyn

4 lutego 2022
354 Wyświetleń

Luty w Centrum Kultury w Lublinie minie pod znakiem bawiących do łez komedii i wzruszających dramatów. Na początek spojrzenia na malownicze krajobrazy włoskiego Piemontu. „Truflarze” to poruszający dokument, o ludziach, którzy znaleźli swój kawałek nieba i sposób na szczęście. Następnie – siedem historii i wielu bohaterów, których łączy zmaganie się z samotnością w węgierskim dramacie „Im dalej w las, tym więcej drzew”.

Produkcja Françoisa Ozona „Wszystko poszło dobrze”, oparta na autobiograficznej powieści przyjaciółki reżysera – Emmanuèle Bernheim, opowiada o relacjach córki i ojca. W roli głównej występuje Spohie Marceau. Temat rodzicielstwa poruszył też Pedro Almodóvar w filmie „Matki równoległe”, który w Kinie CK będzie można zobaczyć przedpremierowo. To tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa oraz mocny głos przeciwko ukrywaniu rodzinnych sekretów.

Do ciepłych Włoch przeniesie widzów „Mascarpone” – komedia romantyczna z niezwykłym powiewem świeżości, której akcja rozgrywa się w Rzymie. Bohaterowie będą szukać swojej drugiej połówki i uczyć się miłości do samych siebie.

Dla nieuleczalnych romantyków Kino CK przygotowało cykl filmów pod hasłem: Dojrzała miłość, z plejadą gwiazd w obsadzie. Rozpocznie go niezwykła „Pani Henderson”. Judi Dench wcieli się w owdowiałą właścicielkę wodewilu, której ekscentryczny sposób bycia wywróci do góry nogami nocne życie miasta. 

foto Centrum Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz