fbpx

Weekend w Domu Kuncewiczów

23 lipca 2021
421 Wyświetleń

Kuncewiczówka zaprasza 24 lipca o godz. 16.00 na finisaż wystawy „Własną ścieżką” Henryki Uty Gnatowskiej. Artystka jest absolwentką historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz konserwacji zabytków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracowała m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie. Od lat 70. XX wieku zajmowała się twórczością artystyczną. Wystawiała swoje obrazy na ponad 30 wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Z Kazimierzem Dolnym jest związana od wielu lat. Przyjeżdżała tu z rodzinnego Lublina, z rodzicami, potem z mężem i dziećmi. Ma tu ulubione miejsca, ale przede wszystkim prawdziwe i trwałe przyjaźnie. W gronie serdecznych znajomych byli Maria i Jerzy Kuncewiczowie. 

Obrazy, eksponowane we wnętrzach Domu Kuncewiczów utrwalają okolice Mięćmierza , Albrychtówki i Janowca. Dlaczego nie ma tu Kazimierza Dolnego? – odpowiedź na to pytanie usłyszą Państwo podczas finisażu.

Ponadto w dniach 23-25 lipca godz. 11.00 i 13.00 (piątek, sobota, niedziela) oraz 30 lipca – 1 sierpnia godz. 11.00 i 13.00 (piątek, sobota, niedziela) odbędzie się oprowadzania kuratorskie po wnętrzach Domu Kuncewiczów.

(ann)

Zostaw komentarz