fbpx

„Widzialna Ręka”

18 marca 2020
815 Wyświetleń

Niewątpliwie wszyscy teraz przechodzimy trudny moment, ciężko jest nam się odnaleźć w bieżącej sytuacji, mając nadzieję, że w krótce będziemy mogli wrócić do normalnego funkcjonowania. 

Niewątpliwie w tych trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i zmobilizować do działania, świadczy o tym akcja facebookowa „Widzialna Ręka Lublin”.  Grupa ma na celu bezinteresowną pomoc dla osób przebywających na przymusowej kwarantannie, bojących się lub mających trudności by opuścić dom – szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym. Zaoferować swoją pomoc może, każdy, jedynym warunkiem jest to by być zdrowym i przestrzegać środków ostrożności związaną z dezynfekcją rąk itp. Wolontariusze oferują pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, czy załatwieniu innych pilnych spraw.

Aby ułatwić działanie grupy, niezbędne jest stosowanie hashtagów: #pomoge – z ofertą konkretnej pomocy; #potrzebuje – jeżeli z powodów związanych z obecną sytuacją nie można czegoś samodzielnie zorganizować; #dzielnica –  z nazwą dzielnicy, w której się mieszka.

Grupa zgromadziła już prawie 7000 osób chcących bezinteresownie pomóc. Link do grupy -> TUTAJ.

Niezależnie od akcji wiele osób interesuje się swoimi sąsiadami.  Pani Małgorzata, mieszkanka lubelskich Czubów, odwiedziła swoją ponad 80-letnią sąsiadkę. – Okazało się, że przychodząca do pani Anny opiekunka jest chora i nasza sąsiadka została bez kontaktu z innym człowiekiem oraz możliwości zrobienia zakupów – mówi pani Małgorzata. Pięknym przykładem wspierania starszych wiekiem sąsiadów jest aktywność mieszkańca jednej z kamienic przy ul. Narutowicza w Lublinie, który powiesił kartkę w klatce schodowej z proponowaną pomocą. Wiele osób skorzystało z takiej możliwości.

foto Pixabay

Zostaw komentarz