fbpx

Wielki Dzień Pszczół w Ogrodzie Botaniczym

5 sierpnia 2014
Komentarze wyłączone
810 Wyświetleń

Bee-apisOgród Botaniczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Roztoczański Park Narodowy przyłączyły się do grona placówek, które będą obchodziły ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół.

8 sierpnia (piątek) w całej Polsce kilkanaście ogrodów botanicznych, parków narodowych i krajobrazowych otworzy swoje bramy bezpłatnie, by przypomnieć wszystkim odwiedzającym, jak ważne dla człowieka i całego środowiska są zagrożone wyginięciem pszczoły. To już druga edycja Wielkiego Dnia Pszczół – święto odbywa się w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (wejście od strony ul. Willowej) i Roztoczańskim Parku Narodowym (ul. Plażowa 2, Zwierzyniec) obchody rozpoczną się w piątek od godziny 10.00 i potrwają cały dzień. *Na odwiedzających czekają liczne edukacyjne atrakcje, takie jak:
• przejście przez Pszczelą Ścieżkę z przewodnikiem lub samodzielnie,
• poznanie Zasad Przyjaciół Pszczół w formie interaktywnej zabawy,
• warsztaty z budowania domków dla pszczół,
• poznanie roślin przyjaznych pszczołom,
• możliwość zdobycia nasion roślin przyjaznych zapylaczom lub edukacyjnych gadżetów programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

W czasie obchodów istnieje możliwość zwiedzenia placówki samodzielnie lub z przewodnikiem o pełnych godzinach (jeśli zbierze się odpowiednia grupa osób). Wstęp jest bezpłatny.

Wciąż wiele osób myli pszczoły z osami i nie wie, że to właśnie dzięki zapylaczom powstaje nie tylko miód, ale także owocują drzewa owocowe i rosną warzywa. Niestety te niesamowite owady masowo giną. W czasie obchodów Wielkiego Dnia Pszczół będzie można poznać bliżej świat tych pożytecznych dla całego środowiska naturalnego owadów i dowiedzieć się, jak im pomagać.

W województwie lubelskim do Wielkiego Dnia Pszczół przyłączył się także Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych – Oddział Terenowy Lublin, który obchody organizuje samodzielnie. Wszyscy zainteresowani mogą także on-line udać się do… wnętrza ula. Codziennie w godzinach od 6:00 do 22:00 można oglądać video relację ze specjalnego ula, który powstał, aby umożliwić za pomocą kamer obserwację życia tych pracowitych owadów.

Wszystkie informacje o Wielkim Dniu Pszczół i streamingu z ula dostępne są na stronie: www.pomagamypszczolom.pl

Komenatrze zostały zablokowane