fbpx

Plener akwarelowy “Tajniki botaniki” w Ogrodzie Botanicznym UMCS

25 lipca 2023
379 Wyświetleń

Od 31 lipca do 6 sierpnia w lubelskim Botaniku organizowany będzie plener akwarelowy pn. „Tajniki botaniki”. W ogromnej przestrzeni zieleni, drzew, krzewów, bylin czy kwiatów na pewno każdy znajdzie nie jedno źródło inspiracji.

Udział w twórczym plenerze akwarelowym to przede wszystkim szansa na integrację lubelskiego środowiska akwarelowego i międzypokoleniowego, które prężnie działa na rzecz miłośników tej techniki. Uczestnicy pleneru będą mieli możliwość podpatrzenia warsztatu pracy profesjonalistów, a lubelscy akwareliści na papierze utrwalą piękno otaczającej przyrody. Planowane są również warsztaty akwareli dla amatorów w każdym wieku, którzy chcą poznać podstawowe zasady malarstwa akwarelowego. Podczas kilkudniowej inicjatywy odbędą się pokazy malowania techniką akwareli w wykonaniu zaproszonych gości oraz praktyczne warsztaty. Do współpracy podczas inicjatywy zaproszono znanych artystów: Ewelinę Maliborską-Patkowską, Tatianę Majewską, Wiesława Stefańskiego, Artura Przybysza i prof. Mieczysława Maławskiego z Ukrainy.

Harmonogram pleneru akwarelowego „Tajniki botaniki” (31.07-6.08.2023, od poniedziałku do piątku):

  • warsztaty amatorskie w godz. 14.00-16.00 (dostępne dla wszystkich chętnych, obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego – zgodnie z cennikiem),
  • pokazy artystów w godz. 17.00-18.30 (dostępne dla wszystkich chętnych, obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego – zgodnie z cennikiem),
  • warsztaty profesjonalne w godz. 18.30-20.00 (płatne, obowiązują wcześniejsze zapisy). Pokazy i warsztaty profesjonalne poprowadzą: Artur Przybysz (31 lipca), Wiesław Stefański (1 sierpnia), Ewelina Maliborska-Patkowska (2 sierpnia), Mieczysław Maławski (3 sierpnia), Tatiana Majewska (4 sierpnia).

5 sierpnia w godz. 17.00-20.00 zaplanowano spotkanie artystów i uczestników warsztatów oraz wspólne malowanie w plenerze Ogrodu Botanicznego UMCS.

Do udziału w warsztatach zaproszone są wszystkie osoby zainteresowane poznawaniem tajników „akwarelowej botaniki” i rozwijaniem umiejętności malarstwa akwarelą.

Plener „Tajniki botaniki” zakończy wernisaż wystawy, który zaplanowano 6 sierpnia o godz. 12.00 w przestrzeniach Dworku Kościuszków. Na wystawę złożą się prace powstałe podczas warsztatów połączone z prezentacją dorobku grupy akwarelowej.

Zapisy na warsztaty artystyczne odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy: https://www.umcs.pl/pl/enqForm,plener-artystyczny-tajniki-botaniki-formularz-zgloszeniowy,1505.html

Zapisy na pojedynczy warsztat z wybranym artystą można zgłaszać pod numerem: 81 743 49 00 lub 81 742 67 01 w godz. 7.30 -15.00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Karnet uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach i wstępu na wszystkie warsztaty prowadzone przez artystów wynosi 200 zł. Koszt pojedynczego warsztatu to kwota 50 zł. W cenie zawarte są: bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego oraz materiały plastyczne niezbędne do wykonania prac.  Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie “Lubelskie Smakuj Życie!”.

foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Zostaw komentarz