fbpx

Współpraca Portu Lotniczego Lublin z PWSZ w Chełmie

8 grudnia 2021
717 Wyświetleń

We wtorek, 7 grudnia br., władze Portu Lotniczego Lublin oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie podpisały porozumienie dotyczące współpracy w tym objęcia przez PLL patronatu nad kształceniem studentów uczelni.

W ramach porozumienia strony zobowiązały się do wymiany doświadczeń naukowych, dydaktycznych i badawczych. Współpraca zakłada wspólne opracowywanie programu na kierunku elektrotechnika (specjalność: elektryczna obsługa lotniska) i innych przedmiotach zawodowych. Porozumienie umożliwia również wzajemne korzystanie z bazy dydaktycznej, laboratoryjnej oraz wiedzy eksperckiej, która przekazywana będzie na specjalistycznych szkoleniach – zarówno dla pracowników oraz studentów PWSZ w Chełmie, jak i pracowników portu lotniczego.

– Cieszę się, że grono partnerów Portu Lotniczego Lublin poszerza się o kolejną uczelnię wyższą, jedną z najlepszych uczelni zawodowych w Polsce, branżowo najbliższą naszej działalności. Jestem przekonany, że z powodzeniem będziemy mogli rozwijać wspólne działania o charakterze
edukacyjno-dydaktycznym, wymieniając się doświadczeniami

– mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

W ramach porozumienia Port Lotniczy Lublin umożliwi studentom PWSZ w Chełmie odbywanie części praktycznej kształcenia na lubelskim lotnisku, m.in. poprzez praktyki i staże.

– Podpisane dzisiaj porozumienie przyniesie obopólne korzyści naszym instytucjom, ale tak naprawdę najbardziej zyskają studenci. Dzięki współpracy z Portem Lotniczym Lublin będą mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników lotniska, którzy na co dzień dbają o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i obsługi pasażerów

– mówi rektor PWSZ w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

foto Port Lotniczy Lublin SA

Zostaw komentarz