fbpx

Z Lublina do Kijowa

25 sierpnia 2017
1 036 Wyświetleń

25 sierpnia odbył się pierwszy lot na trasie Kijów-Lublin-Kijów, inaugurując tym samym nowe połączenie z Portu Lotniczego Lublin. Loty realizowane są przez linie lotnicze Wizz Air dwa razy w tygodniu.

Podróżni do stolicy Ukrainy mogą polecieć w piątki i poniedziałki. Samolot węgierskich linii lotniczych Airbus A320 startuje z Kijowa o godzinie 12:10,  a w Lublinie ląduje o 12:30. Wyloty z Lublina odbywają się o 13:00, z lądowaniem w Kijowie o 15:15. Godziny lotów podane są w czasach lokalnych.

To kolejne połączenie uruchomione przez naszego strategicznego partnera – linie lotnicze Wizz Air. Cieszymy się z dynamicznie rozwijającej się współpracy i zaufania, jakim obdarza nas ten przewoźnik. Loty do Kijowa, są ważne dla firm z województwa lubelskiego, które operują na rynku ukraińskim, ale także dla mieszkańców Ukrainy, dla których Lublin jest drugim celem podroży w Polsce pod względem ilości przyjazdów. Lubelskie to region, który od lat skutecznie współpracuje z Ukrainą zarówno w zakresie gospodarczym, kulturowym, jak i akademickim. Jestem przekonany, że połączenie lotnicze dodatkowo wzmocni tę współpracę – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Samolot, który przyleciał do Lublina z Ukrainy został przywitany tradycyjnym salutem wodnym na płycie lotniska. Dla wszystkich pasażerów, którzy odlecieli z Portu Lotniczego Lublina pierwszym lotem, czekała słodka niespodzianka.

 

Zostaw komentarz