fbpx

Zamiast “Nocy Muzeów”

14 maja 2021
524 Wyświetleń

Oddział Dom Kuncewiczów zaprasza na „Sobotę z Muzeum”. Z racji obostrzeń epidemiologicznych organizatorzy mają alternatywną propozycję. W sobotę bilety wstępu będą kosztować zaledwie złotówkę.

W godzinach 10.00 i 12.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji. Nie zabraknie faktów, ale także ciekawostek i anegdot, związanych z kazimierskim domem Marii i Jerzego Kuncewiczów, zgromadzonych tu eksponatów oraz wydarzeń, których świadkiem była willa „Pod Wiewiórką”. Oprowadzanie odbywa się bez dodatkowych kosztów.

W slad za pomysłem akcji „Wiersze w mieście” gościom Kuncewiczówki zostanie zaprezentowana poezja. W informacji organizatorów z europejskich instytutów kultury i działów kulturalnych ambasad, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Instytutów Kultury Europejskiej (EUNIC) Warszawa, akcja „Wiersze w mieście” to literacka odpowiedź na palące problemy naszych czasów – niepewność, związana nie tylko z pandemią, ale także zawirowaniami geopolitycznymi oraz zmianami klimatycznymi.

Kuncewiczówka dokłada swój kamyczek do akcji „Wiersze w mieście”, której kulminacja przypada 15 maja. Pomysł jest prosty: pierwszych 20 odwiedzających Dom Kuncewiczów w najbliższą sobotę turystów otrzyma w prezencie zestawy tomików poetyckich. Ich autorami są polscy poeci współcześni. Do zestawów jest dołączona zakładka, zachęcająca do czytania poezji.

Źródło: Dom Kuncewiczów/ Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Zostaw komentarz