fbpx

Zapanuj nad hałasem – warsztaty budowy mierników dźwięku

31 października 2020
488 Wyświetleń

Warsztat Medialabowy zaprasza na 4-dniowe warsztaty online/offline, podczas których stworzymy własne urządzenia do pomiaru hałasu. Organizatorem jest Pracownia Kultury Aktualnej Warsztatów Kultury.

Na co dzień otacza nas mnóstwo dźwięków – od tych przyjemnych czy neutralnych, po dźwięki mniej przyjemne, spowodowane zwykle działalnością człowieka. W naszym otoczeniu coraz trudniej znaleźć miejsca wolne od uciążliwego hałasu, a badania wykazują, że nadmierny ​jego poziom wpływa negatywnie na system nerwowy i immunologiczny. Pomiary i analiza dźwięku są ważnym narzędziem w walce z hałasem. Dzięki warsztatom stworzysz takie narzędzie na swój własny użytek!

Każdy z uczestników warsztatów zbuduje od podstaw swoje własne, specjalistyczne urządzenie do pomiaru hałasu, które poinformuje osoby w najbliższym otoczeniu o aktualnym poziomie zanieczyszczenia akustycznego.

Wspólnie przejdziemy przez cały proces prototypowania i tworzenia produktu – od burzy mózgów​, przez projektowanie przestrzenne, budowę układów elektronicznych, programowanie, na złożeniu produktu w całość kończąc.

Urządzenie przystosowane będzie do pracy „w terenie” – wykorzystane zostanie w nim zasilanie bateryjne.

Na warsztatach uczestnicy będą pracować w oparciu o darmowe programy.

Warsztaty odbędą się w terminach: online (5-6.11) i offline (7-8.11).

Uwaga! Jeżeli zmienią się obostrzenia sanitarne związane z pandemią COVID-19, warsztaty zostaną w całości poprowadzone w formie online.

Więcej na: https://warsztatykultury.pl/zapanuj-nad-halasem-warsztaty-budowy-miernikow-dzwieku/

Źródło: Pracownia Kultury Aktualnej/ Warsztaty Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz