fbpx

„Zielony Lublin” – realizacja projektu VI edycji BO

3 marca 2021
483 Wyświetleń

Trawa Heavy Metal na ul. Dolnej 3 Maja, róża Short Track na al. Tysiąclecia, a przy pl. Kaczyńskiego krzewy Lady in red – to tylko kilka odmian roślin ozdobnych, które urozmaicą i udekorują przestrzeń Lublina. Posadzono je dzięki realizacji w 2020 roku projektu O-8 „Zielony Lublin” z Budżetu Obywatelskiego.

– To bardzo ważne, że w Budżecie Obywatelskim pojawiają się projekty zielone. Wspólnie z mieszkańcami zmieniamy Lublin na lepsze i piękniejsze miejsce do życia. Zdrowe drzewa i wypielęgnowane rabaty w przestrzeni miejskiej to nie tylko kwestia estetyki, ale też czynnik, który umila życie i zachęca do relaksu, zwiększając komfort życia mieszkańców – mówi Beata Stepaniuk Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Oprócz inwestycji infrastrukturalnych, które stanowią większość wśród pomysłów mieszkańców zgłaszanych do Budżetu Obywatelskiego, w VI edycji znalazł się projekt dotyczący zieleni miejskiej. Zakładał on wykonanie prac pielęgnacyjnych i dosadzenie roślin na istniejących terenach zielonych oraz uzupełnienie obszarów na obszarze Miasta Lublin, w których brakuje zieleni miejskiej. Wartość projektu wynosiła 291 tys. zł i za taką kwotę zostały zrealizowane prace.

Więcej: https://lublin.eu/mieszkancy/partycypacja/budzet-obywatelski/aktualnosci/zielony-lublin-realizacja-projektu-vi-edycji-bo,40,3627,1.html

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Zostaw komentarz