fbpx

“Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej”

13 października 2020
431 Wyświetleń

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie realizuje projekt “Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej”. Jest to trzydniowe działanie integracyjno-edukacyjne dedykowane szerokiemu gronu odbiorców – osobom niesłyszącym, niedosłyszącym oraz całemu środowisku osób słyszących, zarówno tym zainteresowanym i aktywnym w działaniach na rzecz osób z dysfunkcją słuchu, jak i tym neutralnym wobec poruszanych w projekcie aspektów życia społecznego.

W terminie od 21 do 23 października 2020 roku w Filii nr 32 MBP w Lublinie (ul. Szaserów 13-15) odbędą się różnego rodzaju działania integracyjno-edukacyjne, które poprowadzą osoby specjalizujące się we współpracy z osobami niesłyszącymi oraz osoby niesłyszące, mające wpływ na Kulturę Głuchych.

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb kulturalnych osób niesłyszących i niedosłyszących, stworzenie warunków zapewniających tym osobom równoprawne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta, podniesienie świadomości społecznej w zakresie potrzeb tych osób oraz integracja i edukacja osób słyszących z niesłyszącymi.

Partnerami projektu są: SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie, Migam.org, Fundacja Likejon, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło Miejskie w Lublinie

Projekt Zobacz Mój Głos. Festiwal Poezji Miganej – Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Harmonogram Festiwalu dostępny jest na: https://www.mbp.lublin.pl/component/djevents/details/2020-10-21/158-zobacz-moj-glos-festiwal-poezji-miganej

Zostaw komentarz