fbpx
WAŻNE
Weekend w Domu Kuncewiczów (23 lipca, 2021 10:07 am)
Świat Katarzyny Filipczak (22 lipca, 2021 11:46 am)
7. Festiwal Dźwięki Słów (21 lipca, 2021 1:42 pm)

Па-за межамi | Poza granicami / PORTAL

18 czerwca 2021
81 Wyświetleń

W Międzynarodowym Dniu Uchodźcy wraz ze Stowarzyszeniem Homo Faber białoruska społeczność Lublina i Wilna zostanie zaproszona do dyskusji w ramach wydarzenia „Па-замежамі|Poza granicami”.

20 czerwca o godzinie 12:00 poprzez PORTAL połączeni zostaną ludzie z odległych miejsc, którzy z różnych powodów nie mogą spotkać się bezpośrednio. Będzie to okazja, aby poznać naszych wschodnich sąsiadów, słuchać historii osób „oderwanych od korzeni”, prowadzić dialog, a także jednoczyć więzi społeczne.

Dla nowych cudzoziemców i cudzoziemek Lublina ogromnie ważna jest możliwość nauki języka polskiego, wiedza na temat obowiązującego w Polsce prawa, kultury, zwyczajów i tradycji oraz tworzenie warunków do tego, by mogli poznać nas – Polki i Polaków.

Świadomi problemów z jakimi borykają się ludzie, którzy musieli uciekać ze swoich krajów, organizatorzy postanowili stworzyć bezpieczną przestrzeń, aby wspólnie się spotkać, porozmawiać, przełamać bariery, a także wesprzeć Białorusinów oraz Białorusinki obu miast.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Homo Faber i Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” we współpracy z Urzędem Miasta Lublin.

Więcej: https://www.facebook.com/events/812457149377295

Źródło: Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych “Rozdroża”

Zostaw komentarz