fbpx

11. Lublin Blues Session

4 października 2021
474 Wyświetleń

W sobotę, 16 października 2021 r., w Domu Kultury LSM odbędzie się 11. edycja „LUBLIN BLUES SESSION”. Tegoroczni wykonawcy związani są z Lublinem, ale łączy ich także twórcze podejście do muzyki i zamiłowanie do bluesa. Koncerty będzie zapowiadał i poprowadzi lubelski muzyk, dziennikarz radiowy i konferansjer – Paweł Błędowski.

Część muzyczną rozpocznie akustycznie Łukasz Jemioła. Muzyk wydał właśnie swoją trzecią płytę pt. „Dziękuję” z autorskim materiałem. Artysta w swoim solowym występie zaprezentuje utwory zaaranżowane na oryginalne instrumenty, m.in. charakterystyczną dla bluesa gitarę lap steel i inne.

Następnie zagra i zaśpiewa swoje autorskie utwory Adam Bartoś, który wystąpi z zespołem. Będą to utwory w klimacie rocka i bluesa w ciekawych aranżach z oryginalnymi tekstami. Kilka utworów będzie miało swoją premierę, fani znajdą je na nowej płycie artysty.

Na koniec wystąpi grupa Teksasy i Wojtek Cugowski, którzy po latach zdecydowali się powrócić do wspólnego grania, bazując na autorskim programie oraz standardach bluesowo-rockowych. Zaprezentują materiał z nowo nagranej płyty, która ukaże się wkrótce.

Przed koncertami będzie okazja poznać bliżej ten gatunek muzyki. Organizatorzy przygotowali bowiem wystawę fotografii pt. „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” oraz spotkanie z jej autorem – Zbyszkiem Jędrzejczykiem. Wystawa towarzyszyła wielu prestiżowym festiwalom bluesowym w Polsce. Są to głównie koncertowe ujęcia czołowych amerykańskich muzyków bluesowych, ale również artystów brytyjskich i naturalnie polskich.

Organizatorem Lublin Blues Session jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina, a partnerem tegorocznej edycji jest Dom Kultury LSM.

W programie Lublin Blues Session 2021:

16.10.2021 (sobota) – Dom Kultury LSM

  • godz. 18:00 – „Skrzyżowanie Bluesowych Dróg” – wystawa fotografii koncertowej Zbyszka Jędrzejczyka i spotkanie z autorem
  • godz. 19:00 – koncerty „LUBLIN BLUES SESSION 2021”: Łukasz Jemioła, Adam Bartoś, Teksasy & Wojtek Cugowski

Więcej: https://www.facebook.com/events/237287865025605/

(ann)

Zostaw komentarz