fbpx

Nagroda Pen Clubu dla ks. Alfreda Wierzbickiego

4 lutego 2021
541 Wyświetleń

Ks. prof. Alfred Wierzbicki został laureatem Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego, Mieczysława i Erazma Pruszyńskich. Nagroda przyznawana jest od ponad trzydziestu lat w dziedzinie publicystyki, reportażu, eseistyki i pisarstwa historycznego. W uzasadnieniu napisano m.in.: “Filozof, publicysta i poeta ks. prof. Alfred Marek Wierzbicki został uhonorowany przez Polski PEN Club +za wagę i odwagę postawy i słowa w nauczaniu, w publicystyce, w poezji – i w życiu+”.

Tegoroczny laureat jest filozofem, publicystą i poetą. Przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Katedry Etyki KUL, w latach 2006-14 był dyrektorem Instytutu Jana Pawła II KUL i redaktorem kwartalnika “Ethos”; od 2006 r. jest członkiem Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem przy Konferencji Episkopatu Polski. Opublikował m.in. kilka zbiorów esejów i felietonów społeczno-kulturalnych.

Transmisję z uroczystości wręczenia nagrody będzie można oglądać 8 lutego, o godz. 18.00 na facebookowych profilach Polskiego PEN Clubu, Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz partnerskich instytucji.

Foto: PAP/G. Michałowski

Zostaw komentarz