fbpx

7. Festiwal Dźwięki Słów

21 lipca 2021
521 Wyświetleń

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 29 lipca – 1 sierpnia pod hasłem Trójmorze. Dźwięki Słów to wielobarwny kalejdoskop wielkich muzyczno-słownych emocji, dzięki któremu można poznać brzmienia różnych kultur i krajów.

Publiczności zaprezentują się muzycy, aktorzy, poeci i wokaliści różnych pokoleń. 7. edycja Festiwalu czerpie z wielobarwności brzmień i kultur krajów Trójmorza: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łowy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Będzie to podróż pełna dźwięków, słów, pokazująca piękno różnic oraz wspólnoty, sięgająca tym samym do najgłębszych pokładów wrażliwości. W programie festiwalu są koncerty, recitale, warsztaty z artystami i żywe spotkania ze słowem. Idea Trójmorza to współpraca i wymiana w sferach gospodarczej, intelektualnej i społecznej, kultura zaś stanowi spoiwo tych związków. 

Wystąpią: grupa Chwila Nieuwagi, Dorota Osińska z zespołem, Longital, Melo-M, Estonian Voices, Alina Orlova, incarNation i Maja Kleszcz, grupa Romengo i Monika Lakatos.

Więcej: Wydarzenia

(ann)

Zostaw komentarz