fbpx

W Teatrze Osterwy: „Małe zbrodnie małżeńskie” E.E. Schmitta

21 lipca 2021
689 Wyświetleń

Na zakończenie sezonu Teatr im. J. Osterwy w Lublinie przygotował spektakl „Małe zbrodnie małżeńskie” w reżyserii Marka Piasecznego. Jest to dramat sceniczny oparty na idei tanga. Celem tanga jako gatunku muzycznego jest ukazanie namiętności pomiędzy kobietą a mężczyzną, namiętności niezaspokojonej. Reżyser wykorzystał w przedstawieniu tanga przedwojenne.

Z pomocą utworów „To ostatnia niedziela”, „Kogo nasza miłość obchodzi” Marta Ledwoń, wcielająca się w postać żony głównego bohatera – Lisy, wyraża to, czego nie mówi wprost tekst dramatu. Pogrążona w smutku Lisa śpiewa o tęsknocie za miłością, której brakuje jej w małżeństwie. Na scenie partneruje jej Marek Szkoda w roli męża Gilles’a.

Spektaklowi towarzyszy muzyka na żywo, grana z pasją na jaką zasługuje słynny taniec. Kierownikiem muzycznym jest Grzegorz Frankowski (kontrabas), któremu towarzyszy Jacek Bylica (fortepian) i Piotr Kopietz (bandoneon).

Dodatkową atrakcją premierowego wieczoru będzie potańcówka w klimacie tanga, która odbędzie się po premierze w foyer teatru.

(ann)

foto Teatr im. J. Osterwy w Lublinie

Zostaw komentarz