fbpx

Świat Katarzyny Filipczak

22 lipca 2021
564 Wyświetleń

Katarzyna Filipczak urodziła się w 1972 r. w Puławach. Ukończyła studia magisterskie, filologię słowiańską, na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe, pedagogikę opiekuńczą na UMCS w Lublinie. W czasie studiów pracowała przez pewien czas w Bibliotece Instytutu Slawistyki PAN w Warszawie, później w Bibliotece Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Jutro, 23 lipca, o godz. 17.00 w Galerii Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3, odbędzie się wernisaż wystawy Katarzyny Filipczak “Mój świat”.

Swoje pierwsze kroki malarskie stawiała w 2017 r., używając pasteli suchych. Jednak tak naprawdę odnalazła się dopiero w technice olejnej. Portretuje ludzi, uwiecznia piękno przyrody i architektury. Należy do Puławskiej Akademii Plastycznej, skupiającej artystów amatorów. Razem z PAP bierze udział w wystawach zbiorowych. Od niedawna cieszy sie członkostwem w Polskim Stowarzyszeniu Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie. Wraz z innymi członkami Stowarzyszenia uczestniczy w wystawach zbiorowych z cyklu “Barwa i kreską”.

Próbując cos powiedzieć na temat mojego malowania i malarstwa w ogóle, chyba znajduję więcej pytań niż gotowych recept, a pytania może się i mnożą… Co sprawia, że ludzie stają się malarzami? Co ich inspiruje? Gdyby ktoś zadał nam pytanie, jaki kolor ma życie, jak je przedstawić na obrazie? Co powiedzielibyśmy? Może dalibyśmy mu do dyspozycji trzy podstawowe kolory: niebieski, żółty i czerwony, z ich niemalże nieskończoną możliwością wzajemnego przenikania się i mieszania, by wybrał według niego właściwe rozwiązanie, a odcieni kolorów jest tak wiele, jak ludzkich losów.

Katarzyna Filipczak

(ann)

Zostaw komentarz