fbpx
WAŻNE
IKEA inwestuje pół miliarda złotych (20 lutego, 2024 4:43 pm)
LPEC podsumowuje rok 2023. (20 lutego, 2024 4:38 pm)
Ile kosztuje wynajęcie billboardu w Lublinie? (30 stycznia, 2024 11:30 pm)
Lublin – mieszkania na sprzedaż (16 stycznia, 2024 7:09 pm)
Wyjątkowy Jarmark na Rybnej (15 grudnia, 2023 3:38 pm)

Nowa wystawa Project Art Gallery zawitała do VIVO! Lublin

20 lipca 2021
860 Wyświetleń

W VIVO! Lublin od niedawna podziwiać można nową wystawę pt. „3 razy inaczej”. Ekspozycja, przygotowana w ramach Project Art Gallery, przedstawia obrazy trzech artystów, którzy swoje inspiracje malarskie czerpali z wielu różnych źródeł. Dzięki niej klienci centrum handlowego będą mogli znaleźć się w świecie abstrakcji oraz intrygujących układów kompozycyjnych. Autorami prac są Jolanta Kuśmierz, Dorota Kulicka oraz Jarosław Struka.

Czym jest sztuka, jeśli nie różnorodnością i sposobem na wyrażanie siebie? Ten cel przyświecał autorom wystawy „3 razy inaczej” podczas tworzenia dzieł, które od niedawna można podziwiać w VIVO! Lublin. Artyści, których prace pojawiły się w centrum handlowym, charakteryzują się odmiennym podejściem do realizacji własnych wizji. Jolanta Kuśmierz w swoich dziełach łączy antyczne rzeźby ze światem malarstwa, przenosząc dawne postrzeganie sztuki do współczesnych realiów. Dorota Kulicka stawia na dominanty kolorystyczne mające zachęcić odbiorcę do większej interakcji z obrazem, natomiast Jarosław Struka skupia się na naturalnych pejzażach, dając tym wyraz wnikliwej kontemplacji świata.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprezentować naszym klientom wystawę przygotowaną w ramach Project Art Gallery. Zdając sobie sprawę z tego, że obcowanie ze sztuką jest niezwykle ważnym aspektem dla odwiedzających VIVO!, regularnie udostępniamy przestrzeń obiektu na tego typu inicjatywy. Centrum handlowe tylko na tym zyska, a autorzy prac będą mogli zaprezentować je szerszej publiczności – mówi Katarzyna Wojciechowska-Wójcik, Dyrektor VIVO! Lublin.

Project Art Gallery od kilku lat promuje sztukę wśród mieszkańców Lublina i okolic. Inicjatywa skupia się przede wszystkim na malarstwie współczesnym oraz jego pokrewnych formach. Projekt został stworzony przez dwoje artystów – Iwonę Ostrowską oraz Arkadiusza Świderskiego.

Wystawa znajduje się w lokalu Project Art Gallery, zlokalizowanym na poziomie +1 obok Centrum Rozrywki Leopark.

/artykuł zewnętrzny/

Zostaw komentarz