fbpx

Badajmy się – nowy punkt diagnostyczny w Lublinie

2 grudnia 2022
715 Wyświetleń

Diagnostyka Laboratoria Medyczne to punkty pobrań funkcjonujące na terenie całego kraju. Można w nich wykonywać zarówno badania w ramach NFZ, jak i bez skierowania. 1 grudnia tego roku rozpoczął działalność kolejny taki punkt. Nowoczesna, ale i przytulna przestrzeń gwarantuje odpowiednie warunki dla wszystkich pacjentów, również osób z niepełnosprawnościami. Projektując wnętrze pomyślano też o małych pacjentach – czekając w specjalnie przygotowanym dla nich punkcie, mogą zająć się zabawą, co zmniejsza ich niepokój związany z czekającym badaniem.

Okazuje się jednak, że nie tylko najmłodsi nie przepadają za badaniami diagnostycznymi. Dorośli Polacy, zwłaszcza w takich regionach kraju jak Lubelszczyzna czy Podkarpacie, również od nich stronią, nie dając dobrego przykładu w zakresie profilaktyki. Należy pamiętać, że regularne sprawdzanie stanu organizmu, to podstawa troski o zdrowie i najlepszy sposób na uniknięcie wystąpienia chorób potencjalnie zagrażających życiu.

Dlatego warto skorzystać z badań w nowo otwartym punkcie Diagnostyki, ponieważ przez pierwsze dwa miesiące w ramach akcji profilaktycznych oferuje on zniżki dla pacjentów obejmujące m.in. badanie poziomu witaminy D3 oraz 30 różnych innych badań.

Ponadto począwszy od pierwszego kwartału 2023 roku można już będzie korzystać, z nowego, stworzonego w tym samym miejscu i największego w województwie lubelskim, laboratorium analitycznego, wyposażonego w nowoczesne rozwiązania automatyzacji procesów analitycznych, ułatwiające kwestie logistyczne związane z przetworzeniem próbki pobranej od pacjenta oraz pozwalające uzyskać wyższą jakość procesu diagnostycznego.

Akcja profilaktyczna Diagnostyki Laboratoriów Medycznych, przy okazji otwarcia punktu pobrań przy ul. Chodźki 10A w Lublinie, przypomina mieszkańcom Lubelszczyzny, że zdrowie jest najważniejsze i dopinguje do należytej i regularnej dbałości o jego stan.

foto P.N.

Zostaw komentarz