fbpx

BBI – czyli Branżowy Bank Informacji

5 stycznia 2023
566 Wyświetleń

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie utworzył tak zwany BBI, czyli Branżowy Bank Informacji, w ramach którego po uzyskaniu zgody na przesyłanie e-maili informujemy pracodawców i przedsiębiorców o ważnych wydarzeniach mających wpływ na rozwój ich firmy. Dzięki tej inicjatywie chcemy wspierać rozwój przedsiębiorczości, a poprzez to liczymy na powstawanie nowych miejsc pracy, zwłaszcza w powiecie lubelskim. W naszej bazie jest już około 460 firm i ilość ich ciągle wzrasta. Realizując zadanie, zwróciliśmy się do wielu urzędów i instytucji wspierających biznes, działających na naszym terenie. To m.in. Urząd Marszałkowski i jego wydziały związane z rozwojem i promocją regionu, ale też takie instytucje jak ZUS, Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości, PFRON, Wydział Rozwoju i Współpracy, Biuro Strategii i Rozwoju działające przy Starostwie Powiatowym w Lublinie, Agencja Rozwoju Przemysłu SA – Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Lublinie, Bank Gospodarstwa Krajowego etc. Cieszy nas również współpraca z jednostkami centralnymi, jak np. PARP, czyli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, czy Polska Agencja Inwestycji i Handlu, gdzie w ramach współpracy promujemy zapisanie się do newslettera oferującego ciekawe analizy, konkursy czy zaproszenia na różne wydarzenia, targi czy bezpłatne szkolenia dające szeroką wiedzę i możliwość uczestnictwa w nich, a poprzez to specjalizację na rynku dającą lepszą jakość usług. Na bieżąco wysyłamy różnego rodzaju informacje m.in. o naborach, konkursach, webinarach, inicjatywach, spotkaniach, konferencjach czy istotnych zmianach w przepisach. Zapoczątkowaliśmy też wysyłkę informacji o możliwościach bezpośredniej współpracy, jakie przedłożył nam krasnostawski Cersanit Sp. z o.o., zapraszając do uczestnictwa w przetargach dla firm budowlanych. BBI więc staje się też szansą na lepszą współpracę między firmami.

Zapraszam do dołączenia do BBI celem promocji różnych przedsięwzięć oferowanych dla naszych firm mających wpływ na ich rozwój i tworzenie nowych miejsc pracy. To szansa na wiedzę, jak też na większe pozyskiwanie i wykorzystanie środków finansowanych zarówno z Funduszu Pracy, jak też z budżetów unijnych i innych funduszów celowych. To lepsze dopasowanie tych środków do realizacji określonych celów. Poprzez BBI umacniamy się wzajemnie, rozwijamy się, integrujemy i budujemy Naszą Lubelszczyznę. Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych znajduje się na naszej stronie internetowej w aktualnościach oraz w zakładce „dokumenty do pobrania dla pracodawców”. Adres naszej strony internetowej to: lublin.praca.gov.pl, a adres, na który należy odesłać zgodę, to: bbi@puplublin.pl lub pocztą bądź osobiście do Urzędu w Lublinie ul. Mełgiewska 11C, 20-209 Lublin, lub do Filii w Bełżycach ul. Lubelska 8, 24-200 Bełżyce, lub do Filii w Bychawie ul. Mickiewicza 11, 23-100 Bychawa.

Zapraszam serdecznie

Grażyna Gwiazda

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie

Zostaw komentarz