fbpx

Carnaval Sztukmistrzów wraca do korzeni

9 lipca 2021
555 Wyświetleń

Tegoroczna, 12. edycji Carnavalu Sztukmistrzów, odbędzie się w dniach 22 – 25 lipca. Na Carnaval powrócą zagraniczni artyści. Tak jak kiedyś będzie można zobaczyć spektakle uliczne, a w nich klaunów, akrobatów i żonglerów. Lubelskie lipcowe święto cyrku będzie pełne kolorów, śmiechu i zapierającymi dech w piersiach pokazów.

Jednym z artystów, który wystąpi w Lublinie będzie Matteo Galbusera z pokazem „THE LOSER” – klaunada. Matteo Galbusera to pochodzący z Włoch światowej klasy aktor i artysta nowocyrkowy, który od lat prezentuje na całym świecie cieszące się ogromnym powodzeniem spektakle łączące absurd i komedię uliczną. Do Lublina przywiezie show pełne klaunady i absurdalnego poczucia humoru. Spotkamy samotnego i sfrustrowanego pracownika poczty, który w każdą niedzielę oddaje się swojemu hobby – wędkarstwu. Zajęcie to przywraca mu wewnętrzną równowagę i pozwala odnaleźć sens istnienia. A pod wpływem radia, które towarzyszy mu w jego wędkarskich przygodach, przekształca się w odnoszącego sukcesy tenisistę lub odgrywa inne wesołe role. Jego pokazy odbędą się 22-23 lipca (czwartek, piątek), o godz. 17.00, 19.30 oraz 25-26 lipca (sobota, niedziela), o godz. 16.00, 18.30, na placu przed Centrum Kultury.

Juriy Longhi to kolejny artysta z Włoch. Jego pokaz, „Bubble Street Cirkus”, to połączenie żonglerki i chodzenia na linie, czyli sztuki balansu, z ciągłymi eksperymentami na żywo, przy udziale publiczności. W tym pełnym energii pokazie spontaniczność i żywiołowość mieszają się z pewnością siebie i mistrzostwem wynikającym z wieloletniego doświadczenia. Gra oparta na aktywnym udziale publiczności i empatycznym budowaniu relacji oraz poszukiwanie technicznej wirtuozerii w dyscyplinach cyrkowych to główne składniki tego dynamicznego spektaklu. Nietuzinkowe przedstawienie zaangażuje, zadziwi i rozbawi do łez widzów w każdym wieku. Jego pokaz odbędzie się 22-23 lipca (czwartek, piątek), o godz. 18.00, 20.30 oraz 24-25 lipca (sobota, niedziela), o godz. 17.00, 19.30, na placu przed Centrum Kultury.

Inni artyści z zagranicy, którzy będą zachwycać Lublin swoimi pokazami to:
Rolando Rondinelli „Tip Tap Poum” – klaunada, teatr gestu; Che Cirque „Aide-moi” – rower, klaunada, teatr lalki; Race Horse Company „Motosikai” – Akrobatyka teeterboard, żonglerka; Les Chaussons Rouges „Nadir” – chodzenie po linie, stalowa lina; MansterVille & Blackout Paradox „The Propane Punk Show” – nowy cyrk, akrobatyka, trapezy, taniec ognia.

Więcej: https://sztukmistrze.eu/program-2021/

(ann)

Zostaw komentarz