fbpx

Debiut płytowy sióstr Szydłowskich

12 lutego 2021
582 Wyświetleń

Krystyna, Elżbieta i Jolanta Szydłowskie to utalentowane siostrzane trio, uczestniczki i zwyciężczynie pierwszej edycji programu “Voice of Senior” w 2019 roku. Panie, które wydały właśnie debiutancki krążek, doskonaliły swój talent w drużynie Urszuli Dudziak, przenosząc widzów w swingujące lata 30-te i 40-te i z każdym odcinkiem zdobywając coraz więcej fanów. Występ w programie był hołdem dla matki, marzącej o tym, by córki podzieliły jej pasję do muzyki.

Panie pochodzą z Łodzi i są po 60-tce. Elżbieta, emerytowana nauczycielka chemii i Jolanta, śpiewająca niegdyś w zespołach Pro Contra i Primo Voto, przed laty pojawiały się razem na znanych festiwalach, m.in. Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1976 r. , gdzie wystąpiły jako amatorki.

Krystyna nie mogła im towarzyszyć, ponieważ była już zawodową śpiewaczką. Karierę zaczynała w Operetce Warszawskiej, lecz od 1980 roku na stałe związała się z lubelskim Teatrem Muzycznym, w którym pracowała 40 lat. Zagrała tu ponad 100 ról pierwszoplanowych, m.in.: Arseny w „Baronie cygańskim”, Anieli w „Damach i huzarach” czy Dolly w „Hello, Dolly”.

Na zdjęciu Krystyna Szydłowska, foto Natalia Wierzbicka

Debiutancki album „Siostry Szydłowskie” ukazał się 5 lutego 2021 r. i zawiera osiem coverów, m. in. utwory znane z repertuaru Alibabek, The Andrews Sister czy Dolly Parton. Płyta wydana została nakładem wytwórni Universal Music Polska, a promuje ją singiel “Sing, Sing, Sing”.

Zostaw komentarz