fbpx

Ferie z LROT – aktywnie i ciekawie

11 lutego 2022
552 Wyświetleń

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna na ferie przygotowała program wydarzeń o charakterze rodzinnym, zachęcających do aktywnego spędzenia zimowej przerwy przy jednoczesnym odkrywaniu tajemnic Lublina. Proponowane atrakcje to:

  • Spacery z Koziołkiem – szlakiem lubelskich legend

Jak sprawić aby blaszany kogucik na Wieży Trynitarskiej zapiał? O czym śnił Leszek Czarny na placu Po Farze i jak to w końcu było z Czarcią Łapą? Podczas spaceru po Starym Mieście dzieci poznają historię Lublina poprzez najciekawsze opowieści i podania. Towarzyszy im miejski przewodnik oraz lubelski koziołek. Terminy: 25 i 26 lutego 2022 (piątek, sobota), godz. 10.00 – 11.30. Szczegółowe informacje oraz zapisy: tel. 81 532 44 12. Koszt: 15 zł / dziecko. Rodzice i opiekunowie bezpłatnie.

  • Quest Tajemnice Lublina

Podczas rodzinnego spaceru najmłodsi poznają historię Lublina zagłębiając się w magiczne zaułki Starego Miasta. Na trasie znajdują się zarówno miejsca znane, jak i te mniej uczęszczane. Na osoby, które prawidłowo odgadną hasło, czeka pamiątkowy Paszport Odkrywcy Tajemnic Lublina z okazjonalną pieczęcią. Bezpłatny Quest można pobrać codziennie, od 12 do 27 lutego 2022, w godz. 9.00 – 17.00.

Miejscem rozpoczęcia i zakończenia obydwu wydarzeń jest prowadzony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 6.

Zostaw komentarz