fbpx

Ferie zimowe z POK „Dom Chemika”

7 stycznia 2021
591 Wyświetleń

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” przygotował bogatą ofertę na ferie. Nie zabraknie przeróżnych zajęć ruchowych, animacyjnych i edukacyjnych dla dzieci, jednak z uwagi na sytuację epidemiczną wszystkie wydarzenia realizowane będą online.

Zajęcia zachęcające do codziennej aktywności, kreatywne spotkania z cyklu „Akademia małego sztukmistrza”, rozgrzewka z tancerzami Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, spektakle teatralne oraz wideospotkania z zimowymi opowiadaniami, to propozycje na spędzanie czasu wolnego w okresie ferii zimowych, przygotowane przez instruktorów Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

W dniach 7-15 stycznia na młodych odbiorców czekać będą takie atrakcje jak:

“Akademia małego sztukmistrza” – warsztaty online

 • 7 stycznia 2021 r. godz. 11.00/ Chemia – alchemia, czyli kuchenne eksperymenty Podczas warsztatów poznacie cztery ciekawe doświadczenia, które bez problemu wykonacie wykorzystując materiały dostępne w każdej kuchni.
 • 11 stycznia 2021 r. godz. 11.00/ Mydło, bańka, ramka, bum – domowe bańki mydlane Zajęcia, podczas których dowiecie się jak zrobić w domu płyn i ramkę do baniek oraz jak skutecznie odbijać bańki mydlane.
 • 13 stycznia 2021 r. godz. 11.00/ Zaczarowane piłeczki – co to są poiki? W tym odcinku dowiecie się czym są poiki i jak domowym sposobem je wykonać, świetnie się przy tym bawiąc samemu i z dzieckiem.
 • 15 stycznia 2021 r. godz. 11.00/ Balonowe Love – jak zrobić coś z balona, żeby się nie dać zrobić w balona Warsztaty modelowania balonowych figurek: zwierząt, mieczy i nie tylko.

Prowadzenie: Katarzyna Grudzień

Wideospotkania – zimowe wiersze i opowiadania”

 • 4 stycznia 2021 r. godz. 10.00/ „Innowacyjna zima”
 • 7 stycznia 2021 r. godz. 10.00/ „W co się bawić w ferie?”
 • 11 stycznia 2021 r. godz. 10.00/ „Dzieci dzieciom – wierszyki niespodzianki”

„Zimowe wiersze i opowiadania” to cykl wideospotkań przeznaczony dla dzieci w wieku 4-9 lat. Każdy z prezentowanych odcinków, dedykowany jest różnym opowiadaniom i wierszom o tematyce zimowej i świątecznej. Prezentowane widzom teksty zaczerpnięte są ze strony Nasze-Bajki.pl.

Prowadzenie: Anna Filipiak-Matras

“Baw się z nami – Powiślakami” – ćwiczenia online

 • 7 stycznia 2021 r. godz. 9.00/ Rozgrzewka z „Powiślem” cz. 1
 • 12 stycznia 2021 r. godz. 9.00/ Rozgrzewka z „Powiślem” cz. 2

O aktywność ruchową w tanecznym rytmie zadba grupa reprezentacyjna Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”, która przygotowała zestaw ćwiczeń, jakie każdy możne wykonać w domu. Można również skorzystać z serwisu edukacyjnego Stroje polskie polalech.pl, gdzie znajdują się barwne prezentacje polskich strojów regionalnych i narodowych, interaktywne gry i zabawy, a także materiały pdf do pobrania i wydrukowania.

Spektakle teatralne dla dzieci

 • 9 stycznia 2021 r. godz. 17.00/ Retransmisja spektaklu Teatru Lalek „Muchomor” – „Smok w Nieswarowie”

“Smok w Nieswarowie” to opowieść o miasteczku, w którym wśród mieszkańców panują ciągłe kłótnie i zwady. Nawet w obliczu niebezpieczeństwa, jakim jest pojawienie się żarłocznego smoka, nie potrafią się pogodzić i zjednoczyć. Tylko odważne dzieci, Jaś i Małgosia, potrafią temu zaradzić. A czy im się uda, dowiecie się oglądając spektakl. Premiera spektaklu miała miejsce w 2008 roku.

 • 15 stycznia 2021 r. godz. 17.00/ Retransmisja spektaklu „Czary mary i po bajkach”

„Czary mary i po bajkach” to historia o znanych nam z bajek złych postaciach i czarnych charakterach, które zbuntowały się i zniknęły za sprawą czarów. W wyniku tego powstał chaos, a w bajkach wszystko się poplątało. Czy zaklęcie “czary mary” znów przywróci stary porządek i normalność?

Wszystkie wydarzenia dostępne na kanałach społecznościowych POK „Dom Chemika”.

Źródło: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

Zostaw komentarz