fbpx

Festiwal Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej IN GARDEN

12 sierpnia 2021
694 Wyświetleń

Tematem przewodnim Festiwalu Sztuki Ogrodów i Przestrzeni jest “Enklawa”. Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się w piątek, 13 sierpnia 2021 r., o g. 17.00. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia 2021 roku na terenie Zabytkowego Browaru Perła w Lublinie. Organizatorem jest Fundacja Krajobrazy, Dyrektorem Artystycznym – Wojciech Januszczyk.

Podczas trzech dni festiwalu przestrzeń Zabytkowego Browaru zamieni się w prawdziwą galerię sztuki i kultury w przestrzeni. Główną atrakcją wydarzenia będą stworzone na potrzeby festiwalu pokazowe ogrody tematyczne, które będą nie tylko zachwycać swoim wyglądem, ale również zwracać uwagę na problematykę globalnego ocieplenia, suszy czy bioróżnorodności. 

W trakcie trzech dni festiwalu odbędą się prelekcje mistrzów, wspólne spacery po ogrodach, koncerty muzyczne w różnych wydaniach oraz warsztaty tematyczne z zakresu architektury krajobrazu: budowy zielonych dachów, retencji wody w ogrodzie przydomowym, bioróżnorodność miasta, ogrodnictwa miejskiego, kuchni ogrodowej czy sztuki w przestrzeni i pszczelarstwa miejskiego oraz projektowania odpowiedzialnego. 

Szczegółowy program tegorocznej edycji Festiwalu In Garden dostępny jest na: ingardeninlublin.com/program-2021. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

(ann)

Zostaw komentarz