fbpx

Grant na start! – wsparcie dla nowych organizacji

10 lutego 2021
537 Wyświetleń

Miasto Lublin zachęca nowo powstałe organizacje pozarządowe do wystąpienia o dotację na rozwój. Celem naboru jest wsparcie startu organizacji w działaniach na rzecz miasta. Wsparcie będzie przyznawane do wyczerpania środków.

– Zachęcamy do udziału w naborze ofert na dotacje przeznaczone na rozwój młodych organizacji pozarządowych, które są istotnym elementem przyczyniającym się do wzmacniania wspólnot lokalnych w Lublinie. Zależy nam na zgłoszeniach od organizacji pozarządowych, które działają na rzecz budowania więzi z mieszkańcami oraz docierają do jak największej grupy osób, przyczyniając się do rozwoju partycypacji społecznej w naszym mieście  mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Podmiotami uprawnionymi do złożenia ofert są organizacje pozarządowe zarejestrowane po 1 stycznia 2018 roku. Maksymalna kwota dotacji, o jaką starać się można na realizację zadania publicznego wynosi 5 tys. zł. Oferty powinny dotyczyć zadań określonych w rozdziale 5 par. 6 ust. 11 Programu współpracy na rok 2021, tj. działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność na rzecz organizacji. Zadanie powinno być zrealizowane w terminie do 31 grudnia 2021 r.

Oferty realizacji zadania publicznego należy wypełnić i złożyć zarówno w wersji elektronicznej za pomocą platformy Witkac, jaki i w wersji papierowej, którą po wydrukowaniu z platformy należy złożyć osobiście w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców lub za pośrednictwem poczty wysłać na adres: Biuro Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3, 20-109 Lublin.

Oferty przyjmowane są do wyczerpania środków. Więcej szczegółów znajduje się na stronie Lublin.eu. Istnieje możliwość omówienia projektu przedstawionego w ofercie z pracownikami Biura Partycypacji Społecznej, dostępnymi pod numerem telefonu: 81 466 2550. Informacje można także uzyskać pisząc na adres: ngo@lublin.eu.

Źródło: Biuro Prasowe w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

Zostaw komentarz