fbpx

Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!

10 lutego 2021
722 Wyświetleń

W środę 17 lutego o 19:30 w Chatce Żaka będzie można posłuchać prelekcji „Z „wędką” nie tylko na ryby” w ramach cyklu Przez świat. Spotkania z podróżą.

„Wędka” to jeden z najpopularniejszych sposobów asekuracji we wspinaczce. Od niej zwykle się zaczyna, by potem przejść do coraz bardziej zaawansowanych technik. Będzie to okazja, by dowiedzieć się jak wygląda świat z perspektywy osoby wiszącej na linie i widzącej pod sobą tylko wiele wolnej przestrzeni.

Na pierwszym po dłuższej przerwie Spotkaniu z podróżą gościem Chatki Żaka będzie Paweł Wnuk, członek Klubu Wysokogórskiego Lublin i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Lublinie. Wspina się od ponad 10 lat w warunkach letnich i zimowych, na panelu, w skałach, w górach i w lodzie. Jego opowieść będzie zbiorem zdarzeń, anegdot i obrazów z dróg, które przeszedł od podkrakowskich skałek po Alpy. Paweł Wnuk powie m.in. o tym, czym różnią się rodzaje wspinaczki i jak zacząć swoją przygodę z tym spektakularnym, a jednocześnie wymagającym sportem.

Bezpłatne wejściówki: https://app.evenea.pl/event/owspinaczce/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/441411413646025/

Fanpage Przez świat. Spotkania z podróżą: https://www.facebook.com/przezswiatlublin/

Źródło: ACK UMCS Chatka Żaka

Zostaw komentarz