fbpx

Gwiazdy siatkówki na Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

11 sierpnia 2022
548 Wyświetleń

Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza odbędzie się 17 i 18 września w lubelskiej hali Globus noszącej imię patrona turnieju. Podczas środowej konferencji prasowej ogłoszono, że do grona zaproszonych już wcześniej drużyn Barkom-Każany Lwów i LUK Lublin dołączyły dwunastokrotny mistrz Niemiec i ćwierćfinalista ubiegłorocznej Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys oraz włoski zespół prowadzony przez słynnego trenera Radostina Stojczewa WithU Verona Volley. Wydarzenie będzie prawdziwym świętem siatkówki i okazją do uczczenia jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii dyscypliny oraz honorowego obywatela Lublina.

– Dzięki uczestnictwu drużyn: Berlin Recycling Volleys, WithU Volley Verona, Barkom-Każany Lwów i LUK Lublin wydarzenie zyskuje rangę międzynarodowego i z satysfakcją muszę przyznać, że wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z najważniejszych turniejów okresu przygotowawczego do rozpoczęcia sezonu ligowego w Europie. Wierzę, że obsada, poziom organizacyjny, wsparcie partnerów i sponsorów oraz przede wszystkim niskie ceny biletów wpłyną pozytywnie na frekwencję podczas turnieju Bogdanka Volley Cup mojego imienia

– mówi mistrz olimpijski i mistrz świata Tomasz Wójtowicz.

Berlin Recycling Volleys to jeden z najlepszych klubów w historii Niemiec. W drużynie trenowanej przez Cédrica Énarda występują m.in.: reprezentant Słowenii Sašo Štalekar, jeden z liderów niemieckiej kadry narodowej Ruben Schott oraz srebrny medalista niedawno zakończonej edycji Ligi Narodów, Amerykanin Cody Kessel. Warto zaznaczyć, że Jeffrey Jendryk występujący niedawno w drużynie z Berlina, zasilił szeregi innego z rywalizujących podczas turnieju zespołu – LUK Lublin. Jego występ będzie zatem doskonałą okazją do przedstawienia się lubelskim kibicom. Z kolei WithU Verona Volley to dziewiąta drużyna ligi włoskiej prowadzona przez trenera Radostina Stojczewa, ze składem, w którym nie brakuje znanych nazwisk. Grają tam choćby reprezentant Włoch Lorenzo Cortesia, Brazylijczyk Raphael Vieira de Oliveira, czy reprezentant Kanady John Perry.

– Samorząd Województwa Lubelskiego został partnerem głównym turnieju, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Głównym celem jest uczczenie zasług Tomasza Wójtowicza, Patrona Fundacji. O Tomaszu mówimy, że jest naszym sportowcem z Lubelszczyzny, bo swoją bogatą karierę sportową kończył we Fryderyku Lublin. Ale to przede wszystkim żywa legenda światowej siatkówki – złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w 1976 i Mistrzostw Świata w 1974 z reprezentacją Polski, nominowany do grona najlepszych ośmiu siatkarzy świata, pierwszy Polak, który trafił do amerykańskiej Galerii Sławy. Myślę, że klubowy turniej siatkarski Bogdanka Volley Cup w swoim rozmachu organizacyjnym przyczyni się do jeszcze większego zainteresowania województwem lubelskim i piłką siatkową. Zapraszam do śledzenia tego widowiskowego sportu

– zachęca członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Lubelski Węgiel Bogdanka S.A, jedno z najbardziej znanych przedsiębiorstw regionu lubelskiego, od wielu lat wspierające sport w regionie, angażując się bezpośrednio poprzez sponsoring różnych dyscyplin sportu.

Więcej: www.facebook.com/fundacjatomaszawojtowicza

Źródło: Biuro Prasowe Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza | foto Bartosz Wójtowicz

Zostaw komentarz