fbpx
informacje drogowe poziom

Informacje drogowe Lublin: 3-5 sierpnia

31 lipca 2020
546 Wyświetleń

Zapowiadane wcześniej na 1 sierpnia, otwarcie al. Długosza iprzełożenie ruchu na Al. Racławickich wejdzie ostatecznie w życie od 3 sierpnia, wraz z zamknięciem dla ruchu ul. Popiełuszki.

W poniedziałek, 3 sierpnia nastąpiotwarcie dla ruchu al. Długosza.Dodatkowo ruch na Al. Racławickich, na odcinku od ul. Łopacińskiego do ul. Poniatowskiego, zostanie przełożony na nowo wybudowaną połowę jezdni.Ruch na dwóch pasach jezdni nie będzie możliwy po stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Ponadto, od 3 sierpnia zamknięta zostanie ul. Popiełuszki, od ul. Poniatowskiego w stronę al. Długosza.Wraz z zamknięciem dla ruchu ul. Popiełuszki, otwarta będzie łącznica zjazdowa z ul. Poniatowskiego w stronę Zamościa.

Z początkiem sierpnia ruszy kolejny etap przebudowy pętli autobusowej przy ul. Zbożowej. Od 3 sierpnia zostanie ona zamknięta dla ruchu. Na czas prowadzonych prac autobusy komunikacji miejskiej będą korzystały z tymczasowej zatoki postojowej na ul. Sławinkowskiej, w rejonie ul. Szafranowej. Na ul. Sławinkowskiej jadąc od ul. Willowej przed skrzyżowaniem z ul. Zbożową zostaną wyznaczone tymczasowe przystanki (po obydwu stronach). Na ul. Zbożowej na wysokości pętli wystąpią utrudnienia polegające na zawężeniu połowy jezdni. Ruch wahadłowy będzie kierowany sygnalizacją świetlną.

Od 3 do 14 sierpnia, na wysokości wyjazdu z pętli autobusowej zostanie zamknięta dla ruchu ul. Inżynierska, a objazd wyznaczono przez ul. Smoluchowskiego i Wrotkowską.

W związku z kolejnym etapem prac przy remoncie wiaduktu kolejowego, od 5 do 6 sierpnia zamknięta będzie ul. Janowska. Ruch zostanie skierowany ulicami: Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską.Potem na Janowskiej powróci zawężenie połowy jezdni i utrzymanie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną do 30 września.

We wtorek (4 sierpnia) wyrusza Lubelska Pielgrzymka na Jasną Górę. Uczestnicy wyjdą spod Katedry i przejdą ul. Królewską, przez Deptak i dalej ulicami: Kapucyńską, Narutowicza, Głęboką do al. Kraśnickiej. Przejście pielgrzymów odbędzie się przy czasowym wstrzymaniu ruchu.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj też: Rowerem po Starym Mieście

Zostaw komentarz