fbpx

Rowerem po Starym Mieście

29 lipca 2020
837 Wyświetleń

Od przyszłego tygodnia rowerzyści otrzymają możliwość poruszania się po Starym Mieście. Projekt stałej organizacji ruchu zakłada korektę oznakowania pionowego na ulicach Noworybnej i Olejnej. Dopuszczenie ruchu rowerowego to nie jedyna zmiana w tej części miasta, która wejdzie w życie od 3 sierpnia. Zastosowane rozwiązania są odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania Mieszkańców Starego Miasta, środowisk rowerowych oraz lubelskich taksówkarzy. Projekt przyczyni się do zmniejszenia ruchu pojazdów, jak również poprawy bezpieczeństwa i komfortu poruszania się zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Projekt zakłada dopuszczenie wjazdu i wyjazdu rowerów na teren Starego Miasta przez ul. Noworybną. Bezpośrednio przy tej ulicy zmieni się oznakowanie. Montaż tabliczki wskazującej, że zakaz ruchu w obu kierunkach nie dotyczy rowerów jednośladowych, umożliwi dojazd na dwóch kółkach do celów podróży zlokalizowanych właśnie w tej części miasta. Rowerzyści nie będą mieli możliwości wjazdu na Stare Miasto przez Bramę Krakowską, Grodzką i Trynitarską, ponieważ są to ciągi piesze, nieprzeznaczone dla ruchu rowerowego. Rowerzyści mogą poruszać się po terenie Starego Miasta zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu, stosując się do przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Poza ułatwieniami dla rowerzystów, zmiany obejmą również ul. Olejną. Zostaną tam ustawione słupki blokujące, przez co zmianie ulegnie kierunek ruchu. W związku z zamknięciem wyjazdu z terenu Starego Miasta przez ul. Olejną do ul. Lubartowskiej, ruch jednokierunkowy będzie odbywał się ul. Olejną w stronę ul. Noworybnej.

Na odcinku ul. Olejnej (wjazd z ul. Lubartowskiej) wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się z dopuszczeniem postoju TAXI oraz zaopatrzenia do 15 minut. Pozwoli to na obsługę terenu Starego Miasta przez pojazdy TAXI po wprowadzeniu dla nich zakazu ruchu na tym obszarze oraz dostarczanie zaopatrzenia po godzinach obowiązujących na oznakowaniu przy ul. Noworybnej.

Zmiany zakładają również likwidację 4 płatnych miejsc parkingowych na ul. Olejnej. Związane jest to z koniecznością zachowania płynności ruchu oraz umożliwieniem korzystania ze zjazdu z drogi publicznej zlokalizowanego przy ul. Olejnej.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj też: Krzysztof Żuk odznaczony Orderem Ukrainy „Za Zasługi”

Zostaw komentarz