fbpx

Jacnia – klimat na narty

21 lutego 2020
1 915 Wyświetleń

Rozmowa z Dariuszem Bojarem,  prowadzącym stację narciarską Jacnia

 

Spoglądając przez okno, próżno szukać zimowej atmosfery. Jaki macie Państwo sposób na to, by entuzjaści sportów zimowych nie musieli rezygnować ze swojego hobby? 

 

No właśnie, zimy nie widać w mieście, a klimat na narty to przede wszystkim śnieg, ale nie tylko. Wykorzystujemy korzystne ukształtowanie terenu, nowoczesne technologie, a także dużą wiedzę i zaangażowanie ludzkie, dzięki czemu udaje nam się wytworzyć śnieg, sprawiając tym frajdę zapaleńcom sportów zimowych w każdym wieku.

 

Co ma w sobie Jacnia?

 

Jacnia to mała wioska położona na malowniczych wzgórzach Roztocza w odległości 100 km od Lublina. To wyjątkowe miejsce ze specyficznym mikroklimatem, dające możliwość odetchnięcia pełną piersią od miejskiego gwaru.

 

Twierdzi Pan, że narciarstwo to nie tylko śnieg. W takim razie co jeszcze jest potrzebne, by je uprawiać?

 

Sam śnieg to podstawa, jednak dzisiejsze narciarstwo wymaga znacznie więcej. Obecnie w Jacni można znaleźć wszystko, co potrzebne do odpoczynku i rekreacji. Nasza stacja to pięknie położony ośrodek z dwoma wyciągami narciarskimi oraz wyciągiem z torem do pontonów śnieżnych, oślą łączką dla początkujących i miejscem do jazdy na sankach. Przygotowanie tras to nasze oczko w głowie, armatki śnieżne i ratraki dają z siebie wszystko, wykorzystując każdy skrawek mrozu, aby jeździło się cudownie, prawie jak w Alpach.

 

A baza noclegowo-usługowa?

 

Uzupełnieniem narciarskiego klimatu jest pełna infrastruktura współczesnego, rekreacyjnego narciarstwa. Szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu oraz ośrodek wypoczynkowy, komfortowe noclegi tuż przy stoku, restauracja z przepięknym widokiem z okien i tarasu.

 

Czyli dzięki Państwu narciarski klimat mamy na wyciągnięcie ręki.

 

Po to właśnie powstała Jacnia – klimat na narty blisko nas.

 

Dane kontaktowe:

www.jacnia.pl

narty@jacnia.pl

 

 

Zostaw komentarz