fbpx

Każdy na swój spektakl

15 lutego 2022
396 Wyświetleń

Centrum Kultury w Lublinie ma propozycję dla rodziców i dzieci, którzy chcieliby wspólnie odwiedzić i w tym samym czasie uczestniczyć w dwóch różnych wydarzeniach teatralnych. Pierwsza taka okazja już 20 lutego.

„Przepis na Cohena” to wyjątkowy, muzyczny spektakl w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego. Opiera się na wątkach z biografii piosenkarza Leonarda Cohena, który w latach 90. zaszył się na 5 lat w buddyjskim klasztorze. Autor piosenek „Hallelujah” czy „Dance me to the end of love” przyjął imię Jikan – ten, który milczy. W tej opowieści na górze Mount Baldy odwiedzają go największe gwiazdy światowej muzyki, a ich zaskakujące opowieści o Cohenie są oparte na autentycznych wypowiedziach. „Przepis na Cohena” dopełniają odkrywcze aranżacje utworów wykonywanych na żywo oraz nieoczywisty humor kanadyjskiego barda. 

W czasie gdy dorośli będą słuchać wykonywanych na żywo utworów Leonarda Cohena, dzieci (3+) wezmą aktywny udział w przedstawieniu Teatru Sztuczka pt. „O!Zima”. To czwarty odcinek serialu „Cztery pory roku”. Formuła spektaklu zachęca najmłodszych do bezpośredniego uczestnictwa, daje im do tego impuls i środki. Zasadą jest zaskakiwanie małego widza przez doświadczanie kontrastów: ciepło­ zimno, ciemno­ jasno, blisko­ daleko.

Obydwa spektakle trwają tyle samo, w związku z czym żadne dziecko nie pozostanie nawet przez chwilę bez opieki.

foto Centrum Kultury w Lublinie

Zostaw komentarz