fbpx

Koniec miejskiej loterii “Rozlicz PIT w Lublinie”

12 czerwca 2020
762 Wyświetleń

Trwa losowanie nagród w miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”, w której mogli wziąć wszyscy mieszkańcy Lublina składający deklarację podatkową za 2019 rok. W loterii główną nagrodą do wygrania był samochód hybrydowy. W tegorocznej edycji wzięło udział 7971 podatników, czyli niemal czterokrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

 Loterią „Rozlicz PIT w Lublinie” chcieliśmy już po raz drugi zachęcić do rozliczenia podatku PIT w naszym mieście. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, mogła rozliczyć roczny podatek w Lublinie, wspierając tym samym rozwój naszego miasta. Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania, mimo stanu epidemii loteria spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców – otrzymaliśmy prawie 8 tys. zgłoszeń. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w miejskiej akcji, w szczególności tym osobom, które w tym roku po raz pierwszy skorzystały z możliwości rozliczenia PIT w Lublinie, a takich osób było 787. Dzięki temu, w budżecie miasta Lublin znajdzie się o około 1,8 mln zł więcej. To więcej pieniędzy między innymi na miejskie inwestycje, oświatę, i kulturę. Akcję na pewno będziemy rozwijać i kontynuować w następnych latach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W drugiej edycji Loterii wzięło udział 7971 mieszkańców Lublina, czyli czterokrotnie więcej niż w pierwszej, w której otrzymaliśmy ok. 2 tys. zgłoszeń. Dużą popularnością cieszyły się zgłoszenia przez internet – w wersji elektronicznej otrzymaliśmy 7888 prawidłowo nadesłanych zgłoszeń, zaś drogą tradycyjną 83 prawidłowo wypełnione formularze papierowe za pośrednictwem urn loteryjnych zlokalizowanych w Biurach Obsługi Mieszkańców.
Transmisja z losowania dostępna jest na stronie Lublin.eu oraz na profilu Miasta Lublin. Nagrody zostaną oficjalnie wręczone 30 czerwca o godz. 15.00 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) lub w przypadku ładnej pogody przed budynkiem Trybunału.

Foto: Lublin.eu

Czytaj też: Ruszyła rekrutacja do “Wolontariatu Rówieśniczego”

Zostaw komentarz