fbpx

Lubelski Pol-Inowex z nowymi miejscami pracy

23 lipca 2020
873 Wyświetleń

Firma Pol-Inowex specjalizująca się w profesjonalnym demontażu i relokacji maszyn, linii produkcyjnych oraz całych zakładów przemysłowych, podpisała umowę na demontaż rafinerii w Szwajcarii. W związku z kontraktem, w najbliższych miesiącach firma z Lublina zatrudni co najmniej 50 nowych pracowników.

– Cieszy mnie fakt, iż mimo wielu wyzwań i problemów, z którymi w obecnej sytuacji rynkowej mierzy się wiele naszych firm, są przedsiębiorstwa, które rozwijają swoją działalność, dając nowe miejsca pracy. Fakt, iż spółka Pol-Inowex z Lublina rekrutuje specjalistów na rodzimym rynku  potwierdza, iż kapitał ludzki stanowi jeden z największych potencjałów rozwojowych Lublina. Lubelskie uczelnie wyższe, szkoły techniczne i zawodowe kształcą kadry, które pracują później na sukces firm, również na rynkach międzynarodowych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Kontrakt w Szwajcarii to obecnie największy projekt demontażowy w Europie, polegający na całkowitej rozbiórce rafinerii o powierzchni porównywalnej połowie całych Zakładów Azotowych w Puławach. Aktualnie firma zatrudnia około 200 doświadczonych specjalistów, głównie monterów, mechaników i elektryków. W związku ze zleceniem w Szwajcarii, planuje dalszy rozwój i zatrudnienie co najmniej 50 dodatkowych pracowników z Lublina i regionu.

Źródło: Lublin.eu

Czytaj też: Pierwszy śmigłowiec AW119 z certyfikatem IFR dla ratowników w USA

Zostaw komentarz